Wouter Poels (Vacansoleil) po samotnej ucieczce, wygrał czwarty etap wyścigu Tour of Britain z metą w Teignmouth. Finisz z peletonu wygrał jego klubowy kolega, Borut Bozic, trzecie miejsce dla Koena De Kort (Skil – Shimano). Michael Albasini (Columbia-HTC), zachował prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

W ucieczkę dnia, zaangażowanych było trzech kolarzy: Johnny Hoogerland (Vacansoleil), zwycięzca Tour de Pologne Daniel Martin (Garmin-Transitions) oraz Matthew Hayman (Sky). Jednak ekipa HTC-Columbia kontrolowała ucieczkę, ponieważ jadący w niej Hoogerland przez moment stał się wirtualnym liderem.

Po doścignięciu tria, ruszyły kolejne ataki. Próbowali m.in. Patrick Sinkewitz (ISD-Neri), Domenico Pozzovio (Colnago-CSF). Obie te próby nie powiodły się. Udało się dopiero Wouterowi Poels, który zyskał kilkaset metrów przewagi i nie dał dogonić się przez peleton. Ku radości ekipy Vacansoleil, finisz z peletonu wygrał Borut Bozic. Trzeci był Koen De Kort.

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Albasini. Na drugiej pozycji, 1 minutę i 28 sekund do Szwajcara traci Richie Porte. Trzeci jest Borut Bozic, który z kolei ma 4 sekundy straty do Australijczyka.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments