17. etap 46 kilometrowa jazda na czas w Penafiel.


To jest dzień dla specjalistów w jeździe na czas. Poza etapem otwierającym wyścig, jest to jedyna szansa gdzie mogą wykazać się swoimi umiejętnościami, a w szczególności wytrzymałością szybkościową.

Kolarze będą poruszać się brzegiem rzeki Duero, która przechodzi przez rejon winnic. Trasa jest całkowicie płaska, po szerokich głównych drogach więc nie będzie problemów z techniką zawodników. Jedynym czynnikiem, który może przeszkadzać kolarzom, może być wiatr, choć ten według prognoz ma być słaby.

Już jutro możemy poznać zwycięzcę Vuelta a Espana, choć z drugiej strony nie należy przedwcześnie wyciągać pochopnych wniosków (przykład Igora Antona). Jest to typowa czasówka, dla prawdziwych specjalistów w tej dziedzinie. Cierpieć będą z pewnością Ezequiel Mosquera (Xacobeo-Galicia) oraz lider wyścigu, Joaquin Rodriguez (Katusha).

Nie ma raczej wątpliwości kto okaże się najlepszy na 17. etapie. W peletonie mamy czołowego „zwierzaka” świata czyli Fabiana Cancellarę (SaxoBank). Jego najgroźniejsi rywale David Millar, David Zabriskie (Garmin-Transitions), Leif Hoste (Omega Pharma-Lotto), Gustav Larsson (Team Saxo Bank), Vladimir Gusev (Team Katusha), Marzio Bruseghin (Caisse d’Epargne), plują sobie pewnie w brodę, ponieważ Szwajcar na dwa tygodnie przed mistrzostwami świata, jest już pewnie w niezłym gazie.

Pogoda na trasie 17 etapu Vuelta a Espana:

Mapa 17 etapu Vuelta a Espana > tutaj

Profil 17 etapu Vuelta a Espana > tutaj

Plan transmisji telewizyjnych > tutaj

Specjalna zakładka poświęcona Vuelta a Espana > tutaj


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments