Kolumbijczyk, Nairo Alexander Quintanarojas wygrał szósty, królewski etap z Saillans na Risoul – 204 km oraz został nowym liderem Tour de l`Avenir. Drugie miejsce zajął Amerykanin, Andrew Talansky. Trzecie miejsce dla Hiszpana, Mikaela Landy. Najlepszy z Polaków, Sylwester Janiszewski był 16.

Podczas królewskiego odcinka młodzi zawodnicy musieli pokonać bardzo sztywny podjazd 1. kategorii Col de Pennes (7.0 km, 8.4 %). Po drodze czekało na nich jeszcze 5. mniejszych górskich premii, a na deser finałowy podjazd pod Risoul (12.8 km, 7 % – 1. kategoria).

Od samego startu bardzo aktywni byli Francuzi oraz Kolumbijczycy, a w szczególności ich przedstawiciele Yoann Barbas oraz Jarlinson Pantano Gomez, którzy między sobą rozgrywali wszystkie premie górskie. Dzięki aktywnej jeździe, Gomez został nowym liderem klasyfikacji górskiej. Przed finałowym podjazdem aktywny był Paweł Poljański, jednak Polak nie zdołał odjechać od czołowej grupy.

Sam podjazd pod Risoul to popis Nairo Quintanarojasa, który jak chciał odjechał od rywali i na mecie miał 39 sekund przewagi nad Talanskym oraz Landą. Sylwester Janiszewski stracił 2 minuty i 15 sekund, kończąc etap na dobrej, 16. pozycji.

W klasyfikacji generalnej Quintanarojas ma 20 sekund przewagi nad Tomem Slagterem z Holandii oraz 38 sekund nad swoim rodakiem. Jarlinsonem Gomezem.

Poljański spadł na 22. pozycję. Janiszewski awansował na 23. lokatę.

Ostatni etap 7. to jazda indywidualna na czas pod górę. Kolarze wjechać muszą na Risoul (12.8 km, 7 %).