Hiszpan, Francesco Ventoso (Carmiooro – NGC) wygrał klasyk 1.HC UCI – Paris-Bruxelles. Drugie miejsce zajął Francuz, Romain Feillu (Vacansoleil). Trzeci był doświadczony Stefan Van Dijck (Verandas Willems).

Zawodnicy rywalizowali na 218.5km trasie z Soissons do Bruxelles. Od samego początku dochodziło do wielu akcji zaczepnych. Jednak żadna z nich się nie powiodła. Bardzo dobrze współpracowały ekipy sprinterów, którzy od wielu lat walczą o zwycięstwo w klasyku. W tym roku sojusz zawarły ekipy Vacansoleil, Katusha oraz Skil-Shimano.

W finałowym sprincie zagubił się jeden z faworytów, Robbie McEwen (Katusha). Australijczyk zajął dopiero 25. miejsce. Wykorzystał to doświadczony Ventoso, który pokonał byłego lidera wyścigu Tour de France, Romaina Feillu oraz Stefana Van Dijcka.

Pełne wyniki Paryż – Bruksela 2010:

1 Francesco Ventoso Alberdi (Spa) Carmiooro – NGC 4:59:00
2 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil Pro CT
3 Stefan Van Dijck (Ned) Verandas Willems
4 Paul Martens (Ger) Rabobank
5 Jens Keukeleire (Bel) Cofidis Le Credit en Linge
6 Enrico Rossi (Ita) Ceramiche Flaminia-Bossini Doccé
7 Tom Veelers (Ned) Skil – Shimano
8 Roy Curvers (Ned) Skil – Shimano
9 Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team
10 Edwig Cammaerts (Bel) Lotto Bodysol
11 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo Test Team
12 Gregory Rast (Swi) Team Radioshack
13 Gorik Gardeyn (Bel) Vacansoleil Pro CT
14 Kevyn Ista (Bel) Cofidis Le Credit en Linge
15 Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha
16 Franck Bouyer (Fra) BBox Bouygues Telecom
17 Klaas Lodewyck (Bel) Topsportvlaanderen Mercator
18 Fabrice Piemontesi (Ita) Androni Giocattoli
19 Jimmy Casper (Fra) Saur – Sojasun
20 Aristide Ratti (Ita) Carmiooro – NGC
21 Jens Debusschere (Bel) Omega Pharma-Lotto
22 Gilles Devillers (Bel) Lotto Bodysol
23 Jerome Baugnies (Bel) Topsportvlaanderen Mercator
24 Preben Van Hecke (Bel) Topsportvlaanderen Mercator
25 Robbie McEwen (Aus) Team Katusha
26 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Palmans – Cras
27 Bert De Backer (Ned) Skil – Shimano
28 Gregory Habeaux (Bel) Verandas Willems
29 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
30 Addy Engels (Ned) Quick Step
31 Diego Tamayo Martinez (Col) Carmiooro – NGC
32 Johan Coenen (Bel) Topsportvlaanderen Mercator
33 Reinier Honig (Ned) Acqua & Sapone- D’Angelo & Anteri
34 David Boucher FRE19800317 Landbouwkrediet
35 Thomas Vedel Kvist (Den) Quick Step
36 Andy Cappelle (Bel) Verandas Willems
37 Andreas Klier (Ger) Cervélo Test Team
38 Gerben Löwik (Ned) Omega Pharma-Lotto
39 Wim De Vocht (Bel) Team Milram
40 Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli
41 Yuriy Trofimov (Rus) BBox Bouygues Telecom
42 Kevin Reza (Fra) BBox Bouygues Telecom
43 Jetse Bol (Ned) Rabobank
44 Giovanni Visconti (Ita) ISD – Neri
45 Jurgen Roelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:15
46 Volodymir Gustov (Ukr) Cervélo Test Team
47 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
48 Luca Paolini (Ita) Acqua & Sapone- D’Angelo & Anteri
49 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team
50 Alessandro Maserati (Ita) Ceramiche Flaminia-Bossini Doccé 0:00:18
51 Kenny Dehaes (Bel) Omega Pharma-Lotto 0:00:22
52 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone- D’Angelo & Anteri
53 Rafaâ Chtioui (Tun) Acqua & Sapone- D’Angelo & Anteri 0:00:25
54 Bert Scheirlinckx (Bel) Landbouwkrediet 0:00:29
55 Frederic Amorison (Bel) Landbouwkrediet
56 Damiano Margutti (Ita) Androni Giocattoli
57 Mario Aerts (Bel) Omega Pharma-Lotto
58 Denys Kostyuk (Ukr) ISD – Neri
59 Koen Barbe (Bel) Landbouwkrediet
60 Edoardo Girardi (Ita) Ceramiche Flaminia-Bossini Doccé
61 Kenny Terweduwen (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
62 Thomas Rohregger (Aut) Team Milram
63 Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli
64 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone- D’Angelo & Anteri
65 Dominique Cornu (Bel) Skil – Shimano 0:00:35
66 Andrea Tonti (Ita) Carmiooro – NGC 0:00:37
67 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone- D’Angelo & Anteri
68 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone- D’Angelo & Anteri
69 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
70 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
71 Bjorn Leukemans (Bel) Vacansoleil Pro CT 0:00:42
72 Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil Pro CT 0:00:45
73 Ricardo Ricco (Ita) Vacansoleil Pro CT 0:00:47
74 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
75 Cristiano Fumagalli (Ita) Ceramiche Flaminia-Bossini Doccé
76 Bauke Mollema (Ned) Rabobank 0:00:55
77 Sep Vanmarcke (Bel) Topsportvlaanderen Mercator 0:01:11
78 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil Pro CT 0:01:25
79 Joeri Calleeuw (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht 0:01:27
80 Simon Geschke (Ger) Skil – Shimano
81 Jos Van Emden (Ned) Rabobank 0:02:31
82 Adam Blyth (GBr) Omega Pharma-Lotto
83 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:02:44
84 Yukihiro Doi JAP19830918 Skil – Shimano 0:03:02
85 Gert Steegmans (Bel) Team Radioshack 0:03:06
86 Dieter Capelle (Bel) Verandas Willems 0:03:37
87 Lars Boom (Ned) Rabobank
88 Sjef De Wilde (Bel) Verandas Willems
89 Artem Ovechkin (Rus) Team Katusha
90 Stijn Vandenbergh (Bel) Team Katusha
91 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli
92 Quentin Bertholet (Bel) Lotto Bodysol 0:04:07
93 Rudy Rouet (Bel) Lotto Bodysol 0:05:51
94 Enrico Peruffo (Ita) Carmiooro – NGC
95 Clinton Avery (NZl) Team Radioshack
96 Benjamin Verraes (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
97 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
98 Florian Stalder (Swi) BMC Racing Team
99 Kurt Hovelijnck (Bel) Quick Step
100 Marco Velo (Ita) Quick Step
101 Thomas De Gendt (Bel) Topsportvlaanderen Mercator
102 Tim Mertens (Bel) Topsportvlaanderen Mercator
103 Tom Van den Haute (Bel) Landbouwkrediet
104 Luis Mate Mardones (Spa) Androni Giocattoli
105 Tom Vanbecelaere (Bel) Palmans – Cras
106 Christophe Premont (Bel) Lotto Bodysol
107 Romain Matheou (Fra) Saur – Sojasun
108 Jonas Vangenechten (Bel) Verandas Willems
109 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
110 Cameron Wurf (Aus) Androni Giocattoli
111 Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team
112 Robin Chaigneau (Ned) Skil – Shimano
113 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team Radioshack
114 James Vanlandschoot (Bel) Verandas Willems
115 Joeri Stallaert (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
116 Wilfried Cretskens (Bel) Omega Pharma-Lotto
117 Oleksandr Kvachuk (Ukr) ISD – Neri
118 Dmytriy Krivtsov (Ukr) ISD – Neri
119 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun
120 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Le Credit en Linge
121 Frederique Robert (Bel) Quick Step
122 Stéphane Auge (Fra) Cofidis Le Credit en Linge
123 Yoann Bagot (Fra) Cofidis Le Credit en Linge
124 Alexander Wetterhall (Swe) Cervélo Test Team
125 Floris Goesinnen (Ned) Skil – Shimano
126 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil Pro CT
127 Guillaume Le Floch (Fra) BBox Bouygues Telecom
128 Sergey Ivanov (Rus) Team Katusha
129 Sergey Klimov (Rus) Team Katusha
130 Giovanni Bernaudeau (Fra) BBox Bouygues Telecom
131 Filippo Baggio (Ita) Ceramiche Flaminia-Bossini Doccé
132 Diego Caccia (Ita) ISD – Neri
133 Tony Hurel (Fra) BBox Bouygues Telecom
134 Paolo Longho Borghini (Ita) ISD – Neri
135 Kalle Kriit (Est) Cofidis Le Credit en Linge
136 Matthias Russ (Ger) Team Milram
137 Tom Stubbe (Bel) Omega Pharma-Lotto
138 Sven Vandousselaere (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
139 Dimitri Muravyev (Kaz) Team Radioshack
140 Sebastien Joly (Fra) Saur – Sojasun
141 Kevin Van Impe (Bel) Quick Step
142 Steven Caethoven (Bel) Landbouwkrediet
143 Benjamin Gourgue (Bel) Landbouwkrediet
144 Geert Omloop (Bel) Palmans – Cras
145 Andrea Piechele (Ita) Carmiooro – NGC
146 Eric Berthou (Fra) Carmiooro – NGC
147 Rob Goris (Bel) Palmans – Cras 0:09:28
148 Jonathan De Witte (Bel) Lotto Bodysol
149 Jeremy Burton (Bel) Lotto Bodysol
150 Jure Kocjan (Slo) Carmiooro – NGC
151 Joaquin Novoa Méndez (Spa) Cervélo Test Team
152 Joao Correia (Por) Cervélo Test Team
153 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha
154 Steven De Neef (Bel) Jong Vlaanderen – Bauknecht
155 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun
156 Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom
157 Rick Flens (Ned) Rabobank
158 Liewe Westra (Ned) Vacansoleil Pro CT
159 Daryl Impey (RSA) Team Radioshack
160 Danielle Colli (Ita) Ceramiche Flaminia-Bossini Doccé 0:10:08
161 Sven Van den Houte (Bel) Verandas Willems
162 Roger Kluge (Ger) Team Milram
163 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 0:11:51
164 Ben Hermans (Bel) Team Radioshack 0:12:29
165 Cole House (USA) BMC Racing Team
166 Artur Gajek (Ger) Team Milram
167 Timothy Vangheel Bel19860826 Palmans – Cras 0:13:24
168 Sebastien Delfosse (Bel) Landbouwkrediet 0:15:00
169 Alberto Loddo (Ita) Androni Giocattoli 0:16:31
170 Wim Stroetinga (Ned) Team Milram
171 Simone Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone- D’Angelo & Anteri
172 Aidis Kruopis (Ltu) Palmans – Cras
173 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis Le Credit en Linge
174 Ivan Rouny (Rus) Team Radioshack
175 Jean Zen (Fra) Palmans – Cras
176 Oscar Gatto (Ita) ISD – Neri