Pozzato zaprzecza by miał jakiekolwiek problemy z Urzędem Skarbowym.

Filippo Pozzato znajduje się pod kontrolą Włoskiego Urzędu Skarbowego pod zarzutem nieprawidłowego uiszczania podatków. Według doniesień prasowych z Włoch, urzędnicy włoskiej skarbówki z Vicenzy, podejrzewają zawodnika Katiuszy o nie płacenie podatków od 2008 r. Włoskie media poinformowały, że Pozzato może być winien państwu około dwóch milionów euro.

„To prawda, byłem pod kontrolą przez Guardia di Finanza, ale dotyczy to roku 2008, kiedy mieszkałem w Monako. Ale sprawa została już wyjaśniona i nie zostałem obciążony żadnymi karami”, pisze Pozzato w oświadczeniu.

„I wcale nie jestem zmartwiony, ponieważ nie mam nic do ukrycia. Jestem pewien, że mogę udowodnić, że nie złamałem prawa“, pisze w dalszej części oświadczenia Pozzato.

Pozzato jest jednym z długiego szeregu włoskich kolarzy, którzy uchylali się od płacenia podatków ze względu na mieszkanie w Monako w trakcie swojej kariery. Mario Cipollini miał zapłacić włoskim organom podatkowym ponad milion euro, ale na szczęście wygrał apelację od wyroku. Paolo Bettini był zmuszony do rozwiązania problemów z włoskim Urzędem Skarbowym przed objęciem stanowiska trenera włoskiej kadry.

Galopente