Luis León Sánchez ogłosił, że podpisał dwuletni kontrakt z ekipą Rabobank. 26-letni Hiszpan spędził ostatnie cztery sezony z Caisse d’Epargne, ale zdecydowała się nie kontynuować współpracy z nową hiszpańską ekipą ProTour.

Firma Movistar, główny właściciel marki telefonii Telefonica, zastąpi Caisse d’Epargne w roku 2011 i będzie sponsorem tytularnym zespołu Usebio Unzuesa.

“Podaje do publicznej wiadomości fakt, że doszedłem do porozumienia na nadchodzące dwa sezony z zespołem Rabobank“, powiedział Sanchez. “Jestem bardzo zadowolony i zmotywowany, aby rozpocząć nowy etap w mojej karierze sportowej. Chciałbym także podziękować Teamowi Rabobank za zainteresowanie, jak również za zaufanie do mnie.”

Sanchez przeszedł na zawodowstwo w 2004 roku z drużyny Liberty Seguros i jeździł w tym zespole do 2006r., w którym grupa nosiła nazwę Astana-Würth. Sanchez przeprowadził się do jego obecnego zespołu, Caisse d’Epargne, w 2007 roku.

Hiszpan ma na koncie sześć zwycięstw w tym sezonie, w tym w Clasica San Sebastian, w mistrzostwach Hiszpanii w jeździe na czas (drugie w jego karierze), wygrał etap w Tour Down Under, Volta ao Algarve i Circuit de la Sarthe, plus klasyfikacja generalna francuskiego wyścigu.