Yannick Ricordel (Albi  VS) jest liderem po dwóch etapach wyścigu Tour du Piémont Pyrénéen. Francuz prowadzi z przewagą 1 minuty i 32 sekund nad Carlem Naibo (US Montuban). Trzeci jest nasz rodak oraz klubowy kolega lidera, Grzegorz Kwiatkowski, który traci do Ricordela minutę i 38 sekund.

Wyścig rozgrywany jest w Pirenejach, na ciężkiej górskiej trasie. Na pierwszym etapie z Lembeye do Montardon o długości 150 km, najlepszy okazał się Hiszpan, Mauricio Muller (Azysa-Cetya-Conor), który pokonał swojego towarzysza z ucieczki Yannicka Ricordela. Grupkę pościgową ze stratą 33 sekund przyprowadził Carl Naibo. Na 5. pozycji uplasował się Grzegorz Kwiatkowski. Marin Ślęzak przyjechał na metę z blisko 20 minutową przewagą, na 37. pozycji. Adrian Kurek (Albi VS) był 43.

Drugi etap z Jurancon do Gan (158km) to już popis Dmitiego Samokhvalova (Blois CAC 41). Rosjanin pokonał swoich dwóch towarzyszy z ucieczki, stażystę ekipy FDJ – Nicolasa Capdepuy (Entente Sud Gascogne) oraz byłego kolarza kontynentalnej ekipy Mitsubishi Jartazi – Yohana Cauquila. Grzegorz Kwiatkowski oraz Adrian Kurek, przyjechali na metę w grupce faworytów na odpowiednio 14. i 16. pozycji. Marcin Slęzak był 60.

Po dwóch etapach, na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Yannick Ricordel przed Naibo oraz Kwiatkowskim. Kurek i Ślęzak zajmują odpowiednio 32 i 48. miejsce.