Z numerem jeden pod nieobecność zeszłorocznego zwycięzcy Alejandro Valverde, pojedzie Inigo Cuesta (Cervelo). Jedyny Polak w stawce, Maciej Paterski (Liquigas) ma numer 124.
Lista startowa Vuelta a Espana 2010:
CERVELO TEST TEAM – CTT | |||
---|---|---|---|
001 | CUESTA Iñigo | ||
002 | BOS Theo | ||
003 | DEIGNAN Philip | ||
004 | DENIFL Stefan | ||
005 | FLORENCIO Xavier | ||
006 | PUJOL MUNOZ Oscar | ||
007 | HUSHOVD Thor | ||
008 | SASTRE Carlos | ||
009 | TONDO Xavier |
AG2R LA MONDIALE – ALM | |||
---|---|---|---|
011 | ROCHE Nicolas | ||
012 | ARRIETA José Luis | ||
013 | BONNAFOND Guillaume | ||
014 | DUPONT Hubert | ||
015 | HINAULT Sébastien | ||
016 | KADRI Biel | ||
017 | NOCENTINI Rinaldo | ||
018 | RIBLON Christophe | ||
019 | TURPIN Ludovic |
ANDALUCIA – CAJASUR – ACA | |||
---|---|---|---|
021 | GOMEZ MARCHANTE José Angel | ||
022 | MONTENEGRO Jorge Martin | ||
023 | CARRASCO GARCIA Sergio | ||
024 | ESTRADA RUIZ Juan Javier | ||
025 | MORENO BAZAN Javier | ||
026 | ORTEGA OCANA Manuel | ||
027 | PIEDRA PEREZ Antonio | ||
028 | RAMIREZ ABEJA Javier | ||
029 | TORIBIO ALCOLEA Jose Vicente |
ASTANA – AST | |||
---|---|---|---|
031 | RENEV Sergey | ||
032 | BAZAYEV Assan | ||
033 | DAVIS Allan | ||
034 | DYACHENKO Alexsandr | ||
035 | FOFONOV Dmitriy | ||
036 | GASPAROTTO Enrico | ||
037 | IGLINSKIY Valentin | ||
038 | JUFRE POU Josep | ||
039 | ZEITS Andrey |
BBOX BOUYGUES TELECOM – BTL | |||
---|---|---|---|
041 | TSCHOPP Johann | ||
042 | BONNET William | ||
043 | BICHOT, Freddy | ||
044 | JEROME Vincent | ||
045 | PICHOT Alexandre | ||
046 | QUEMENEUR Perrig | ||
047 | ROLLAND Pierre | ||
048 | SPRICK Matthieu | ||
049 | VOGONDY Nicolas |
CAISSE D’EPARGNE – GCE | |||
---|---|---|---|
051 | ARROYO DURAN David | ||
052 | BRUSEGHIN Marzio | ||
053 | ERVITI Imanol | ||
054 | GARCIA ACOSTA José Vicente | ||
055 | LOPEZ GARCIA David | ||
056 | PASAMONTES RODRIGUEZ Luis | ||
057 | PLAZA MOLINA Ruben | ||
058 | SANCHEZ GIL Luis Leon | ||
059 | URAN URAN Rigoberto |
COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE – COF | |||
---|---|---|---|
061 | DUMOULIN Samuel | ||
062 | GALLOPIN Tony | ||
063 | BUFFAZ Mickaël | ||
064 | LABBE Arnaud | ||
065 | MONCOUTIE David | ||
066 | PAURIOL Rémi | ||
067 | SIJMENS Nico | ||
068 | MINARD Sébastien | ||
069 | ZINGLE Romain |
EUSKALTEL – EUSKADI – EUS | |||
---|---|---|---|
071 | ANTON HERNANDEZ Igor | ||
072 | FERNANDEZ Koldo | ||
073 | INTXAUSTI ELORRIAGA Benat | ||
074 | MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi | ||
075 | NIEVE ITURALDE Mikel | ||
076 | OROZ UGALDE Juan Jose | ||
077 | TXURRUKA Amets | ||
078 | URTASUN PEREZ Pablo | ||
079 | VERDUGO MARCOTEGUI Gorka |
FOOTON-SERVETTO – FOT | |||
---|---|---|---|
081 | BENITEZ ROMAN Jose Alberto | ||
082 | CARDOSO Manuel Antonio Leal | ||
083 | CHEULA Giampaolo | ||
084 | DURAN DAROCA Arkaitz | ||
085 | GUTIERREZ David | ||
086 | MATA Enrique | ||
087 | PEDERSEN Martin | ||
088 | WALKER Johnnie | ||
089 | VITORIA David |
FDJ | |||
---|---|---|---|
091 | LE MEVEL Christophe | ||
092 | DI GREGORIO Rémy | ||
093 | CAZAUX Pierre | ||
094 | CHAVANEL Sébastien | ||
095 | CHEREL Mikael | ||
096 | HUTAROVICH Yauheni | ||
097 | MEERSMAN Gianni | ||
098 | OFFREDO Yoann | ||
099 | VICHOT Arthur |
GARMIN – TRANSITIONS – GRM | |||
---|---|---|---|
101 | DANIELSON Thomas | ||
102 | DEAN Julian | ||
103 | FARRAR Tyler | ||
104 | KREDER Michel | ||
105 | MILLAR David | ||
106 | PETERSON Thomas | ||
107 | VANDEVELDE Christian | ||
108 | WILSON Matthew | ||
109 | ZABRISKIE David |
LAMPRE-FARNESE VINI – LAM | |||
---|---|---|---|
111 | PETACCHI Alessandro | ||
112 | BOLE Grega | ||
113 | HONDO Danilo | ||
114 | KASHECHKIN Andrey | ||
115 | FURLAN Angelo | ||
116 | MARZANO Marco | ||
117 | MORI Manuele | ||
118 | PIETROPOLLI Daniele | ||
119 | RIGHI Daniele |
LIQUIGAS-DOIMO – LIQ | |||
---|---|---|---|
121 | BENNATI Daniele | ||
122 | FINETTO Mauro | ||
123 | GUARNIERI Jacopo | ||
124 | PATERSKI Maciej | ||
125 | KREUZIGER Roman | ||
126 | NIBALI Vincenzo | ||
127 | ZAUGG Oliver | ||
128 | SANTAROMITA Ivan | ||
129 | WILLEMS Frederik |
OMEGA PHARMA-LOTTO – OLO | |||
---|---|---|---|
131 | BAKELANDTS Jan | ||
132 | VAN GOOLEN Jurgen | ||
133 | DELAGE Mickael | ||
134 | GILBERT Philippe | ||
135 | HOSTE Leif | ||
136 | KAISEN Olivier | ||
137 | PERAUD Jean-Christophe | ||
138 | VAN AVERMAET Greg | ||
139 | VANENDERT Jelle |
QUICK STEP – QST | |||
---|---|---|---|
141 | BARREDO LLAMAZALES Carlos | ||
142 | CATALDO Dario | ||
143 | DE WEERT Kevin | ||
144 | MAES Nikolas | ||
145 | MALACARNE Davide | ||
146 | SAMOLLAU Branislau | ||
147 | STAUFF Andreas | ||
148 | TOSATTO Matteo | ||
149 | WEYLANDT Wouter |
RABOBANK – RAB | |||
---|---|---|---|
151 | ARDILA CANO Mauricio | ||
152 | FREIRE GOMEZ Oscar | ||
153 | GARATE Juan Manuel | ||
154 | KOZONTCHUK Dmitry | ||
155 | LANGEVELD Sebastian | ||
156 | NIERMANN Grischa | ||
157 | MENCHOV Denis | ||
158 | TEN DAM Laurens | ||
159 | NUYENS Nick |
SKY PROFESSIONAL CYCLING TEAM – SKY | |||
---|---|---|---|
161 | LÖVKVIST Thomas | ||
162 | AUGUSTYN John-Lee | ||
163 | CARLSTRÖM Kjell | ||
164 | FLECHA GIANNONI Juan Antonio | ||
165 | GERRANS Simon | ||
166 | KENNAUGH Peter | ||
167 | NORDHAUG Lars Petter | ||
168 | STANNARD Ian | ||
169 | SWIFT Ben |
TEAM HTC – COLUMBIA – THR | |||
---|---|---|---|
171 | BAK Lars Ytting | ||
172 | CAVENDISH Mark | ||
173 | EISEL Bernhard | ||
174 | GOSS Matthew Harley | ||
175 | ROULSTON Hayden | ||
176 | SIUTSOU Kanstantsin | ||
177 | VAN GARDEREN Tejay | ||
178 | VELITS Martin | ||
179 | VELITS Peter |
TEAM KATUSHA – KAT | |||
---|---|---|---|
181 | RODRIGUEZ OLIVER Joaquin | ||
182 | CARUSO Gianpaolo | ||
183 | GALIMZYANOV Denis | ||
184 | GUSEV Vladimir | ||
185 | HORRACH RIPPOLL Joan | ||
186 | KARPETS Vladimir | ||
187 | KOLOBNEV Alexandr | ||
188 | IGNATIEV Mikhail | ||
189 | POZZATO Filippo |
TEAM MILRAM – MRM | |||
---|---|---|---|
191 | FORSTER Robert | ||
192 | FOTHEN Markus | ||
193 | EICHLER Markus | ||
194 | GUSTOV Volodymir | ||
195 | FRÖHLINGER Johannes | ||
196 | SCHRÖDER Björn | ||
197 | SENTJENS Roy | ||
198 | TERPSTRA Niki | ||
199 | VOSS Paul |
TEAM SAXO BANK – SAX | |||
---|---|---|---|
201 | LUND Anders | ||
202 | CANCELLARA Fabian | ||
203 | KLOSTERGAARD LARSEN Kasper | ||
204 | HAEDO Juan José | ||
205 | KLEMME Domenik | ||
206 | LARSSON Gustav | ||
207 | O’GRADY Stuart | ||
208 | SCHLECK Andy | ||
209 | SCHLECK Frank |
XACOBEO GALICIA – XAC | |||
---|---|---|---|
211 | MOSQUERA MIGUEZ Ezequiel | ||
212 | CESAR VELOSO Gustavo | ||
213 | FERNANDEZ CRUZ Delio | ||
214 | GARCIA DA PENA David | ||
215 | HAUSSLER Heinrich | ||
216 | ISAICHEV Vladimir | ||
217 | MARTINEZ Serafin | ||
218 | RABUNAL RIOS Gonzalo | ||
219 | RODRIGUEZ IGLESIAS Gustavo |