Ukraińska firma ISD, od nowego sezonu będzie drugim tytularnym sponsorem ekipy Pro Tour, Lampre. Dziś wypłynęła informacja, że dotychczasowy sponsor Lampre, Farnese-Vini będzie wspierać działalność ekipy Bartosza Huzarskiego. W uproszczeniu, nastąpi wymiana głównych sponsorów ekip.

Wykorzystać chce to Mario Cipollini, którego firma rowerowa być może będzie drugim sponsorem tytularnym ekipy pro-kontynentalnej. Nie jest to jednak jeszcze przesądzone, gdyż dyrektor ekipy Angelo Citracca poinformował że firma Neri, nadal chce pozostać drugim sponsorem drużyny.

Zarówno ekipie Lampre-Farnese Vini, jak i  drużynie ISD-Neri bardzo zależało, aby w ich składach pozostali liderzy. Saronni podpisał już nowy kontrakt z Damiano Cunego, z kolei Citracca raczej zdoła zatrzymać aktualnego mistrza Włoch Giovanniego Viscontiego.

Dzisiaj również ustalono, że do Lampre dojdzie pięciu Ukraińców – Denys Kostyuk, Dmitry Krivtsov, Alexander Kvachuk, Vitaly Kondrut i Ruslan Pidgornyy. Z kolei z dotychczasową ekipą ISD-Neri kontrakty przedłużyli Oscar Gatto i Patrick Sinkewitz, a dołączyli już do nich Thomas Bertolini, Francesco Failli i Andre Noe. Bartosz Huzarski, powinien pozostać w swojej obecnej ekipie.

Poprzedni artykułEneco Tour, 7 etap, ProTour, Holandia, 17-24.08.2010
Następny artykułAnthony Roux najszybszy na 1 etapie Tour du Poitou Charentes
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments