Andre Greipel poprowadzi niemiecki zespół podczas wyścigu ze startu wspólnego, na  mistrzostwach świata w Melbourne, które odbędą się już w przyszłym miesiącu. Niemcy mają również nadzieje na medal w wyścigu na czas, gdzie pojadą Bert Grabsch i Tony Martin.

Greipel, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem w profesjonalnym peletonie, w tym sezonie ma już 18 zwycięstw i silny niemiecki zespół, który będzie pracował na niego podczas wyścigu w Melbourne. Greipel może liczyć na  część swojego klubowego pociągu HTC-Columbia, Grabscha, Martina oraz Marcela Siebersa oraz Danilo Hondo z Lampre, który może być będzie alternatywą dla swojego lidera, bądź też może wykorzystać swoje doświadczenie w rozprowadzaniu Alessandro Petacchiego.

W zespole niemieckim nie zabraknie Marcusa Burghardta (BMC), mistrza kraju Christiana Kneesa (Team Milram), Sebastiana Langa (Silence-Lotto) oraz Fabiana Wegmanna (Team Milram).

Grabsch został mistrzem świata w jeździe na czas w Varese w 2008 r., podczas gdy Martin zdobył brąz w 2009 roku. “Nie jest łatwo pokonać Cancellarę, ale medal zdobycie medalu jest absolutnie konieczne“, powiedział wiceprezes Niemieckiej Federacji Kolarskiej, Udo Sprenger.

Skład seniorskiej reprezentacji Niemiec na MŚ w Melbourne:

Marcus Burghardt (BMC Racing Team)
Bert Grabsch (HTC-Columbia) (czasówka)
André Greipel (HTC-Columbia)
Danilo Hondo (Lampre)
Christian Knees (Team Milram)
Sebastian Lang (Silence-Lotto)
Tony Martin (HTC-Columbia) (czasówka)
Marcel Sieberg (HTC-Columbia)
Fabian Wegmann (Team Milram).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments