Ricardo Ricco nie zadebiutował w barwach Vacansoleil w niedzielnym GP Ouest France, ponieważ Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) jeszcze nie zatwierdziła jego transferu do holenderskiej drużyny.

Zawodnik pojawi się w żółto – niebieskich barwach dopiero w środę na trasie Druivenkoers Overijse w Belgii. Umowa Riccò musi najpierw zostać zbadana przez biegłych prawników z Ernst & Young, a dopiero potem UCI zaakceptuje jego przejście do Vacansoleil. „Mam nadzieję, że do środy wszystko zostanie już ostatecznie załatwione”, powiedział dyrektor sportowy Vacansoleil Hilaire Van der Schueren.

Van der Schueren zakłada, że w najbliższych godzinach wszystko zostanie wyjaśnione, a Włoch tym samym będzie mógł otrzymać zaproszenie ma belgijski klasyk. „Jestem pewien, że w Tour of Lombardy Ricco już z pewnością pojedzie. Trochę szkoda, że wynikły takie problemy, bo to zawsze źle działa na psychikę kolarza”.

Van der Schueren potwierdził, że jego zespół szuka nowych zawodników, jako pomocników dla nowego kolarza. „Musimy znaleźć zawodników, którzy będą w stanie pomóc Riccò osiągnąć sukces w wielkich tourach”

Ricco nie jeździł we Francji od momentu jego dyskwalifikacji w 2008 r. po pozytywnym teście na CERA. W czerwcu tego roku Włoch został wezwany przed sąd francuski w celu złożenia dodatkowych zeznań w sprawie afery dopingowej, ale kolarz odmówił i nie zjawił się.  Został ukarany dwoma miesiącami więzienia w zawieszeniu i karą 3 000 €.

Galopente