Rabobank ogłosił podpisanie kontraktu z kolarzem Teamu Saxo Bank, Mattim Breschelem. Duński zawodnik podpisał z holenderską drużyną dwuletni kontrakt i będzie poważnym wzmocnieniem swojej ekipy na wiosenne klasyki.

Breschel pokazał, że jest on jednym z najbardziej utalentowanych zawodników w wyścigach jednodniowych,” powiedział kierownik Rabobanku, Erik Breukink. “Wraz z Boomem i Langeveldem, możemy zbudować silną drużynę na klasyki.”

25-letni Breschel wygrał wyścig Wars door Vlaanderen wiosną tego roku i zajął ósmą pozycję w Gandawa-Wevelgem. W ciągu pięciu sezonów w Saxo Banku, zdobył kilka znaczących sukcesów, w tym brązowy medal mistrzostw świata w 2008, tytuł mistrza kraju w wyścigu ze startu wspólnego w 2009 r., zwycięstwa etapowe w Vuelta a Espada, Tour de Suisse, Volta a Catalunya, Tour de Luxemburg, Ster Electrotoer czy w swoim narodowym Tourze Post Danmark Rundt. Breschel może się również pochwalić drugim miejscem w wyścigu Vattenfall Cyclassics.

W rozmowie dla tv2.dk, Duńczyk wyjaśnił, że przejście do Rabobank nie było impulsem. “To była bardzo trudna decyzja i to dość smutna“, powiedział Breschel. “Moje serce było z Saxo Bankiem, ale teraz czuję że czas spróbować czegoś nowego.”