Kolejny, czwarty etap Tour de Pologne 2010 to preludium do królewskiego 5. odcinka wyścigu z metą na Równicy. Kolarze mają do pokonania 177,9 km z Tychów do Cieszyna.

Kolumna Tour de Pologne, po raz pierwszy w historii wyjedzie poza granice naszego kraju. Na krótką chwilę, odwiedzimy naszych południowych sąsiadów w czeskim Cieszynie.

Zaraz po starcie kolarze podzielą się punktami na lotnej premii Fiata w Oświęcimiu (15,5km). Następnie, zawodnicy pokonają pierwszy poważny podjazd na trasie tegorocznego wyścigu Tour de Pologne, Przełęcz Koniakowska (premia górska Tauron I kat.), następnie krótki zjazd i kolejna wspinaczka pod premię Tauronu, również I kategorii – Kubalonka. Dalej na kolarzy czeka 10 kilometrowy podjazd pod Zameczek (premia górska Tauron I kat.). Następnie kilkanaście kilometrów zjazdu, w między czasie rozegrana zostanie lotna premia Fiata w Wiśle. Koło godziny 18 kolarze wjadą na rundę w Cieszynie, która pokonają trzykrotnie.

Choć na trasie znajdują się trzy, poważne podjazdy etap padnie raczej łupem któregoś z szybkich kolarzy. Groźny może być Allan Davis (Astana), który uchodzi za jednego z najlepszych górali wśród sprinterów, jeśli jednak na metę wpadnie mniejsza grupka faworytów do zwycięstwa w generalce, powalczy ubiegłoroczny triumfator, Alessandro Ballan (BMC-Racing). Z kilkudziesięcioosobowej grupki zafiniszować potrafi Michał Gołaś (Vacansoleil).

Serdecznie zapraszamy do śledzenia internetowej relacji na żywo z 1 etapu Tour de Pologne, od godziny 14:30. Szczegóły > tutaj

Podczas relacji na żywo z 4 etapu, naszym gościem będzie Dyrektor Tour de Pologne, Czesław Lang. Serdecznie zapraszamy do zadawania pytań, na które Pan Czesław postara się odpowiedzieć.

.

Mapa 4 etapu > tutaj

Profil 4 etapu > tutaj

Lista startowa > tutaj

Plan transmisji telewizyjnych > tutaj

Zakładka poświęcona Tour de Pologne > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments