Leif Hoste ujawnił dzisiaj, że jest bliski osiągnięcia porozumienia z rosyjskim zespołem Katiusza. Hoste jeździłby dla rosyjskiej drużyny od przeszłego sezonu. Belg od czterech lat ściga się w barwach Omega – Pharma – Lotto.

Lei Hoste specjalizuje się w wyścigach klasycznych i należy do ścisłej światowej czołówki w tej konkurencji. Zajął drugie miejsce w Tour of Flanders w 2004, 2006 i 2007 roku. W ciągu ostatnich dwóch lat znajdował się w cieniu Philippe Gilbert’a, teraz postanowił spróbować czegoś innego – postanowił zmienić klub.

Teraz będzie pomagać Filippo Pozzato w brukowanych klasykach, a także udzieli całej drużynie wsparcia w postaci swojego dwunastoletniego doświadczenia. Podczas swojej kariery Hoste jeździł dla mocnych ekip takich, jak: Mapei, Domo-Farm Frites i Discovery Channel. Trzykrotnie był Mistrzem Belgii w jeździe na czas.

„Czułem się dobrze w Lotto, ale przenoszę się do Katiuszy, jest to nowe wyzwanie dla mnie. Poza tym potrzebuję czegoś nowego, a zmiana klubu zapewni mi powiew świeżego powietrza”, powiedział Hoste. „Skontaktował się ze mną dyrektor sportowy rosyjskiej ekipy, Jef Braeckevelt jego propozycja brzmiała obiecująco zarówno pod względem finansowym, jak i sportowym”.

Następnym celem Katiuszy jest Denis Menshov, ale zawodnik ten jest również na celowniku Astany, która szuka zastępcy dla Alberto Contadora.

Galopente

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments