Bjarne Riis ma ogłosić nazwisko nowego sponsora głównego, a także wypowiedzieć się na temat prawdopodobieństwa współpracy z Alberto Contador’em we wtorek rano.

Riis spotka się z mediami w Hotelu Skt Petri w Kopenhadze i poda do wiadomości nazwę drugiego sponsora.

Riis już ogłosił, że firma SunGard, producent oprogramowania komputerowego z USA będzie jednym z dwóch głównych sponsorów w 2011 r. Co do drugiego sponsora szerzą się spekulacje o tym, kto to jest. Przypuszcza się, że drugim sponsorem mogą być: Siemens lub Vestas (producent turbin w wiatrakach). Niewątpliwie nowy zespół będzie jeździć w przyszłym sezonie na rowerach Specialized.

Alberto Contador podpisał osobistą umowę sponsorską z firmą Specialized na kolejne dwa lata i po zwycięstwie w Tour de France nie doszedł do porozumienia z szefostwem Astany w zeszłym tygodniu.

Wydaje się wysoce prawdopodobne, że Contador i Riis zaczną pracować razem. Duże zasługi w tym ma właśnie firma Specialized. W nowym zespole będą jeździć także: Fabian Cancellara Richie Porte, Jakob Fuglsang, Jens Voigt, Stuart O’Grady oraz Nicki i Chris Anker Sorensen, wszyscy ci kolarze podpisali umowy do końca 2011 r.

Zgodnie z przepisami UCI zawodnicy mogli podpisywać kontrakty z zespołami od 1 sierpnia. Astana potwierdziła już, że Contador opuszcza zespół i w sezonie 2011 będzie się ścigał w barwach innej drużyny.

Galopente

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments