Firma Lang Team w ramach organizacji 67. wyścigu Tour de Pologne nawiązała współpracę z dostawcą zaawansowanych usług lokalizacyjnych – Locatelo.com.

Dyrektor Wyścigu Pan Czesław Lang, po zapoznaniu się z możliwościami systemu, zdecydował się na współpracę w ramach obsługi lokalizacji 67. Tour de Pologne.

– Uznałem, że nowatorskie rozwiązanie zaproponowane nam przez firmę Locatelo.com będzie innowacją dla wszystkich fanów kolarstwa, jednocześnie zapewniając im bieżącą możliwość śledzenia „na żywo” rozwoju sytuacji na poszczególnych etapach tegorocznego 67. Tour de Pologne – powiedział Czesław Lang.

System dostarczony dla obsługi Tour de Pologne, opiera się o lokalizację kluczowych części peletonu. Dzięki temu będą rejestrowane i przetwarzane najważniejsze dane w czasie rzeczywistym. Niezależnie od rozwoju sytuacji podczas poszczególnych etapów wyścigu, każdy kto wejdzie na stronę internetową www.tourdepologne.pl,  lub bezpośrednio na strony www.locatelo.com będzie mógł na bieżąco obserwować przebieg rywalizacji.

Dzięki bogatej funkcjonalności systemu Locatelo.com, dostosowanego do potrzeb wyścigu Tour de Pologne możliwe będą m.in.:

–        wizualizacja na mapie aktualnych tras poszczególnych etapów wraz z zaznaczonym, przebytym przez peleton odcinkiem,

–        wizualizacja samego peletonu,

–        wizualizacje ucieczek, pościgów oraz pozycji lidera.

Dodatkowo wszyscy entuzjaści wieloetapowych wyścigów kolarskich poznają dokładne informacje na temat bieżącego kilometra na trasie, aktualnej prędkości peletonu, bieżących różnic czasowych pomiędzy ucieczką, pościgiem a peletonem. Co najważniejsze będą mogli w każdej chwili zobaczyć wykresy wysokościowe,  prezentujące zmiany ukształtowania terenu wraz z naniesionymi ikonami charakterystycznymi dla poszczególnych części peletonu, w miarę pokonywania przez nie zaplanowanej trasy.

Rozwiązanie Locatelo.com spotkało się również z ogromnym zainteresowaniem ze strony mediów. TVP. S.A., będąc oficjalnym patronem medialnym Tour de Pologne wyraziła chęć udostępnienia najważniejszych parametrów rejestrowanych przez Locatelo.com, dla potrzeb bezpośredniego wsparcia transmisji na żywo. Również Onet.pl i TVP.pl wykazały ogromne zainteresowanie rozwiązaniem, wskazując na fakt istotnego postępu w dziedzinie “relacjonowania na żywo” dla szerokiej liczby internautów, którzy w aktualnym czasie nie mają możliwości włączenia telewizora i śledzenia postępów na etapie.

Aplikacja lokalizacyjna Tour de Pologne będzie dostępna od momentu startu wyścigu (najbliższa niedziela 01.08.2010)

Organizatorzy 67. wyścigu Tour de Pologne wraz z twórcami serwisu Locatelo.com zapraszają do śledzenia rywalizacji zawodników na stronach: www.tourdepologne.pl oraz www.locatelo.com.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments