Łukasz Bodnar wygrywając kryterium o Puchar Prezydenta Gdańska umocnił się na prowadzeniu cyklu BDC Korona Miast. Dwa kolejne miejsca zajmują kolarze grupy Mróz Active Jet Paweł Cieślik i Błażej Janiaczyk. Po dwóch wyścigach punkty do cyklu BDC Korony Miast zdobyło 17 zawodników.

Łukasz Bodnar w znakomitym stylu wygrał sobotnie kryterium o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska. Lider cyklu BDC Korona Miast zaatakował wraz z Pawłem Cieślikiem (Mróz Active Jet) na pięć okrążeń przed metą. Na śliskiej po opadach deszczu kostce Bodnar zostawił za plecami rywala a dzięki bardzo odważnej jeździe po zakrętach nadrabiał dystans nad goniącym go Pawłem Cieślikiem i peletonem.

Kolarz grupy CCC Polsat Polkowice wygrał trzy ostatnie okrążenia zdobywając koszulki lidera klasyfikacji sprinterskiej, górskiej i generalnej wyścigu Pomerania Tour i został zwycięzcą kryterium. Drugie miejsce zajął Paweł Cieśik a trzeci był finiszujący z peletonu Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice).

Łukasz Bodnar z kompletem 40 punktów umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji cyklu BDC Korony Miast. Drugie miejsce z dorobkiem 23 punktów zajmuje Paweł Cieślik (Mróz Active Jet), a trzeci jest jego kolega z zespołu Błażej Janiaczyk (15 punktów).

Kolejnym wyścigiem zaliczanym do cyklu BDC Korony Miast będzie kryterium o Puchar Prezydenta Leszna zaplanowane na 4 września.