Kolarz ekipy CCC Polsat, Łukasz Bodnar po samotnym ataku na ostatnich rundach, został triumfatorem 1 etapu wyścigu Pomerania Tour, rozegranego wokół Długiego Targu.

Zawodnicy mieli dziś do pokonania 30 rund, co dało w sumie 40 kilometrów. Sobotniemu ściganiu towarzyszył deszcz, przez co trasa po kostce brukowej i płytach chodnikowych preferowała kolarzy dobrych technicznie.

Od początku etapu następowały ataki, jednak poważną akcję przeprowadzili: Artur Detko (Aktio), Tomasz Marczyński (CCC Polsat), Mateusz Taciak (Mróz), Paweł Poljański (Cartusia Cartuzy).

Jadnak po 15 rundach ucieczka została zlikwidowana. Próbował jeszcze samotnie odskoczyć Taciak, ale także został dogoniony przez mocno przerzedzony już peleton.

Na czele peletonu mocno pracowali kolarze CCC Polsat, którzy jak się potem okazało chcieli się pokazać swojemu sponsorowi, Dariuszowi Miłkowi, który zagościł w Gdańsku.

Na 5 rund przed końcem zaatakował właśnie kolarz “pomarańczowych”, Łukasz Bodnar. Za nim skoczył Paweł Cieślik (Mróz ActiveJet). Bodnar pokonując kolejne okrążenia powiększał przewagę, jadąc bardzo ładnie technicznie, czasem też ryzykując upadek. A tych było dziś sporo na trasie.

Ostatecznie niezagrożony Bodnar w rękoma uniesionymi w geście triumfu, pierwszy przekroczył linię mety. Drugi był Cieślak, a trzeci Sylwester Janiszewski (CCC Polsat).

Jak powiedział na mecie Łukasz Bodnar: “Na 99 % pojadę w Tour de Pologne, co prawda jutro oficjalnie zostanie ogłoszony skład reprezentacji, ale jestem niemal pewien, że się w niej znajdę”.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments