Zawodnicy zawodowej grupy kolarskiej Mróz ActiveJet, Marek Rutkiewicz i Jacek Morajko, wymieniani są jako główni faworyci wyścigu Pomerania Tour – ostatniego poważnego sprawdzianu przed Tour de Pologne. Start wyścigu już w sobotę (24 lipca) w Gdańsku.

Wyścig rozpocznie tradycyjne, 40-kilometrowe kryterium uliczne na Długim Targu w Gdańsku. Rywalizacja zostanie dokończona w niedzielę podczas 160-kilometrowego etapu ze startem i metą w Kartuzach.

Faworytami Pomerania Tour wydają się być dwaj kolarze grupy Mróz ActiveJet – Marek Rutkiewicz i Jacek Morajko. Obaj zawodnicy zdobyli w ostatnich tygodniach tytuły mistrza Polski – Morajko w wyścigu ze startu wspólnego, a Rutkiewicz podczas Górskich Mistrzostw Polski. Morajko triumfował ponadto w prestiżowym Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

Polscy kibice liczą jednak przede wszystkim na Marka Rutkiewicza, który będzie liderem naszej reprezentacji podczas rozpoczynającego się już 1 sierpnia Tour de Pologne. Zawodnik zapewnia, iż po wygraniu królewskiego etapu i ukończeniu zeszłorocznego wyścigu na 6. miejscu, tym razem czuje się na siłach, aby zwyciężyć w całym Tour de Pologne.

Czy mu się uda, przekonamy się już 7 sierpnia. Wcześniej jednak Pomerania Tour. Transmisja w TVP Sport w sobotę, 24 lipca, od godz. 19:00.