Kolejne gwiazdy nadsyłają swoje zgłoszenia do startu podczas Tour de Pologne Amatorów, który zostanie rozegrany 6 sierpnia 2010 roku.

Swój start potwierdzili aktorzy Joanna Jabłczyńska i Redbad Klijnstra, a także jeden z najlepszych polskich pięściarzy Dariusz Michalczewski.

Etap będzie przebiegał z Nowego Targu do Bukowiny Tatrzańskiej (Terma Bukowina Tatrzańska). Organizatorzy przygotowali dwa dystanse: 43 km (“SPORT”) dla zaawansowanych kolarzy z dwoma trudnymi podjazdami pod Sierockie i Gliczarów Górny oraz 21 km (“FITNESS”) dla mniej doświadczonych z trasą przez Białkę Tatrzańską. Obie trasy zakończą się finiszem pod górę na rondzie w Bukowinie.

Nie zabraknie także kolarskich sław jak Ryszard Szurkowski, Francesco Moser, Maurizio Fondriest, Stanisław Szozda, Jan Jankiewicz, czy Zenon Jaskuła.

W wyścigu mieli wziąć udział także Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska i Jacek Poniedziałek, ale ostatecznie obowiązki zawodowe nie pozwolą im przyjechać na start w Nowym Targu, ale całym sercem wspierają ideę wyścigu Tour de Pologne Amatorów z dochodem na fundację “Akogo?”.

Głównym sponsorem przedsięwzięcia jest Bank BGŻ.

(Biuro Prasowe LangTeam)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments