Po raz pierwszy w historii widzowie Eurosportu w 59 krajach obejrzą na żywo relacje z najważniejszej polskiej imprezy kolarskiej – Tour de Pologne. Dotychczas transmisje znajdowały miejsce wyłącznie w kanale Eurosport 2.

Peleton 67. edycji wyścigu (1-7/08/2010) zgromadzi na starcie wielu najwyższej klasy zawodników z zagranicy oraz czołówkę polskiego kolarstwa. Wystartują m.in. Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Jarosław Marycz, Michał Gołaś, Maciej Paterski i Sylwester Szmyd – na którego udany występ liczy Adam Probosz.

Wierzę, że w tym roku doczekamy się zwycięstwa Sylwestra Szmyda. Jest moim zdecydowanym faworytem. Zawodnikowi grupy Liquigas-Doimo sprzyja trudna, górska trasa tegorocznej edycji, w tym podjazd pod Równicę, na którym mogą rozstrzygnąć się losy wygranej w klasyfikacji generalnej wyścigu – powiedział Adam Probosz, dziennikarz i komentator Eurosportu.

– Eurosport, specjalizujący się w transmisjach z tego typu imprez, z pewnością przyczyni się korzystnie do dalszego, prężnego rozwoju kolarskiej wizytówki Polski. Relacje z wyścigu przyczynią się również do promocji naszego kraju i jest to dodatkowa korzyść płynąca z obecności Tour de Pologne na antenie Eurosportu. Jestem szczęśliwy i dumny z faktu, że 240 mln ludzi będzie mogło obejrzeć wielkie emocje sportowe wprost z Polski – przyznał Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Eurosport rozpocznie relacje z wyścigu w drugim dniu imprezy (poniedziałek, 2 sierpnia) o godz. 16.45, skrótem najważniejszych, niedzielnych wydarzeń, by o godz. 17.30 rozpocząć bezpośredni przekaz z trasy drugiego etapu z metą w Dąbrowie Górniczej.

Transmisje z etapów 3.,4., i 5. rozpoczną się o tej samej godzinie w kanale Eurosport. Etapy 6. i 7. będą relacjonowane na żywo w Eurosport 2, ale tuż po ich zakończeniu widzowie Eurosportu obejrzą w retransmisjach przebieg ostatnich etapów.

Źródło: www.eurosport.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments