Już w najbliższą sobotę 17 lipca w Chrząstawie Małej rozegrane zostanie V Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie o Puchar Wójta Gminy Czernica. Gospodarzem wyścigu jest mistrz Polski z roku 2008 w jeździe indywidualnej na czas kolarz grupy CCC Polsat Polkowice Łukasz Bodnar. Tytułu bronić będzie Radosław Romanik (DHL Author), brązowy medalista ostatnich Górskich Mistrzostw Polski.

Wyścig rozegrany zostanie na szybkiej liczącej 1800 metrów rundzie w Chrząstawie Małej rodzinnej miejscowości braci Łukasza i Macieja Bodnarów. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 63 kilometrów podzielony na 35 okrążeń. Wyścig rozegrany zostanie na punkty, na co piątej rundzie do zdobycia będzie 5-3-2-1 punktów, za finisze na pozostałych okrążeniach kolarze otrzymają odpowiednio 2-1 punktów. Organizatorem wyścigu jest Gmina Czernica oraz Towarzystwo Miłośników Chrząstawy. Odprawę techniczną zaplanowano na godzinę 17.30, start ostry odbędzie się o godzinie 18.00. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł, a dwaj kolejni zawodnicy odpowiednio 2000 i 1500 zł. Nagrody otrzyma dziesięciu pierwszych kolarzy. Wcześniej organizatorzy zaplanowali wyścig dla hobbystów na dystansie dwóch okrążeń wyścigowych.

– Wyścig rozegrany zostanie w formule kryterium. Kolarze ścigać się będą na rundzie wiodącej uliczkami pięknej miejscowości, w której mieszkam. Cała Chrząstawa wyłączona zostanie z ruchu samochodowego, a co za tym idzie na trasie kryterium spodziewam się wielu kibiców, mieszkających przy trasie wyścigu. Serdecznie zapraszam – informuje gospodarz zawodów Łukasz Bodnar. Mieszkaniec Chrząstawy Małej dwukrotnie wygrywał wyścig przed własną publicznością, dwa lata temu ze zwycięstwa cieszył się jego młodszy brat Maciej Bodnar, a przed rokiem Radosław Romanik.

Jak zapowiada Łukasz Bodnar w wyścigu wystartuje cała drużyna CCC Polsat Polkowice. Swój start zapowiedzieli między innymi ubiegłoroczny zwycięzca Radosław Romanik (DHL Author), przygotowujący się do Tour de Pologne Marek Rutkiewicz (Mróz Active Jet) i Dariusz Baranowski (Weltour Romet Dębica).

Sobotnim kryterium o Puchar Gminy Czernica reaktywowany zostanie cykl Korony Miast rozgrywany pod patronatem Pro-Ligi. Korona Miast skupiać będzie pięć wyścigów klasycznych, obok Kryterium o Puchar Gminy Czernica w jego skład wejdą klasyk GP Villa Natura Dolsk – Borek Wielkopolski (18.07.), kryterium o Puchar Prezydenta Gdańska (24.07.), kryterium o Puchar Prezydenta Leszna (04.09) oraz kryterium o Puchar Burmistrza Borka Wielkopolskiego. Podobnie jak w przypadku Pro-Ligi po każdym wyścigu podliczane będą punkty a lider klasyfikacji założy specjalną koszulkę. Zwycięzca cyklu otrzyma nagrodę ufundowaną przez sponsorów.

Więcej informacji na temat Korony Miast prześlemy już wkrótce.