IMG_3937Już w najbliższą sobotę 18 lipca w miejscowości Chrząstawa Mała rozegrane zostanie IV Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie o Puchar Wójta Gminy Czernica. Organizatorem wyścigu jest mistrz Polski 2008 w jeździe indywidualnej na czas Łukasz Bodnar, kolarz grupy CCC Polsat Polkowice.

Wyścig rozegrany zostanie dla kategorii elita na rundzie liczącej 1800 metrów. Zawodnicy będą mieli do pokonania 35 okrążeń, co złoży się na dystans 63 km. Co piąte okrążenie punktowane będzie w stosunku 5-3-2-1 a za finisze na pozostałych rundach kolarze otrzymają odpowiednio 2-1 punkty. Organizatorem wyścigu jest Gmina Czernica oraz Towarzystwo Miłośników Chrząstawy. Odprawę techniczną zaplanowano na godzinę 17.30, start ostry odbędzie się o godzinie 18.00.

– Wyścig w Chrząstawie rozegrany zostanie w formule kryterium. Odbędzie się na rundzie liczącej 1800 metrów wiodącą uliczkami pięknej miejscowości, w której mieszkam. Teoretycznie cała Chrząstawa będzie wyłączona z ruchu samochodowego, a co za tym idzie na trasę kryterium przyjdzie wielu kibiców, mieszkających przy trasie wyścigu, aby kibicować kolarzom – powiedział organizator zawodów Łukasz Bodnar. W dotychczasowych wyścigach dwukrotnie zwycięstwo odnosił sam gospodarz Łukasz Bodnar, który wygrywał kryterium w latach 2006-2007 W zeszłym roku także przed własną publicznością zwycięstwo odniósł brat Łukasza – Maciej, obecnie kolarz grupy Liquigas.

Organizator zdradził kogo zobaczymy na trasie tegorocznego kryterium – Wystartuje cała drużyna, w której się ścigam, czyli CCC Polsat Polkowice na czele z mistrzem Polski Krzysztofem Jeżowskim. W komplecie wystartuje też grupa DHL-Author a poza tym zawodnicy z Mroza, Legii Felt i z Głogowa. Na pewno będzie bardzo ciekawa rywalizacja, na którą serdecznie zapraszam wszystkich kolarzy i kibiców – mówi Łukasz Bodnar.

W programie przewidziano także wyścig dla hobbystów, którego uczestnicy pokonają dwie rundy wyścigowe oraz zawody dla dzieci do lat 7 na odcinku 100 metrów.