Łukasz Bodnar, mieszkaniec Chrząstawy Małej wygrał rozgrywane przed własną publicznością sobotnie wieczorne kryterium kolarskie o Puchar Wójta Gminy Czernica.

Kolarz grupy CCC Polsat Polkowice został pierwszym liderem cyklu BDC Korona Miast. Drugie miejsce w kryterium zajął Błażej Janiaczyk (Mróz Active Jet) a trzeci był Marcin Urbanowski (DHL Author).

Na starcie kryterium stanęli reprezentanci większości krajowych grup zawodowych, w tym niemal w komplecie kolarze grupy CCC Polsat Polkowice. Na starcie nie pojawiło się jednak kilku z zapowiadanych kolarzy z czego rozczarowania nie krył gospodarz zawodów Łukasz Bodnar – Mam duży niedosyt, że nie dojechało sporo kolarzy. Trochę nieładnie z ich strony, że nie przyjechali odwołując swój przyjazd w ostatniej chwili, ponieważ wielu ludzi włożyło dużo trudu w organizacje tego wyścigu. Może to wpłynąć na organizację wyścigu w przyszłym roku – powiedział kolarz grupy CCC Polsat Polkowice.

Już na początku rywalizacji odjechała grupka kolarzy wszystkich czołowych ekip wyznaczając liderów, na dalszą część wyścigu. W czołówce znaleźli się Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice), Radosław Romanik i Marcin Urbanowski (DHL Author), Błażej Janiaczyk i  Paweł Cieślik (Mróz Active Jet) oraz Jakub Komar (Legia). Do prowadzących kolarzy wkrótce dołączyli Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice) i Dariusz Rudnicki (Aktio Group Mostostal Puławy).

W połowie dystansu ucieczka została doścignięta, ale rozpoczęły się kontrataki, w których bardzo aktywni byli kolarze z Polkowic. Przez kilka okrążeń uciekali Łukasz Bodnar wraz z Krzysztofem Jeżowskim a następnie samotnie Tomasz Smoleń. Pomarańczowi chcieli pomóc w zwycięstwie Łukaszowi Bodnarowi, systematycznie zbierającemu punkty zwłaszcza na tzw. „tłustych” okrążeniach. Aktywnie jechali młodzi kolarze Marcin Urbanowski (DHL Author) i Jakub Komar (Legia), którzy wygrali po kilka okrążeń. Z walki nie rezygnował także zeszłoroczny zwycięzca Radosław Romanik a także sprinterzy Błażej Janiaczyk i Dariusz Rudnicki.

Po podliczeniu wszystkich punktów zwycięzcą kryterium został Łukasz Bodnar z grupy CCC Polsat Polkowice, wyprzedzając Błażeja Janiaczyka (Mróz Active Jet) i Marcina Urbanowskiego (DHL Author).  Było to trzecie zwycięstwo gospodarza zawodów w pięcioletniej historii wyścigu. Obok nagród regulaminowych podczas dekoracji kolarze odebrali nagrody ufundowane przez mieszkańców Chrząstawy za zwycięstwa na poszczególnych okrążeniach. Mimo pochmurnej i deszczowej pogody wyścig obserwowało wielu kibiców. – Zwycięstwo nie przyszło mi łatwo. Mieliśmy przewagę liczebną, chłopaki mi pomogli i wygraliśmy z czego bardzo się cieszę – powiedział po wyścigu Łukasz Bodnar. – Bardzo chciałem wygrać w tym roku, bo było to jubileuszowe piąte kryterium, ale prawdopodobne jest, że było to też ostatnie kryterium. Dlatego bardzo zależało mi na tym zwycięstwie.

Łukasz Bodnar został też pierwszym liderem cyklu BDC Korona Miast, w skład którego wchodziło kryterium o Puchar Wójta Gminy Czernica. – Jeśli będzie taka możliwość, będę chciał wygrać Koronę Miast. Na chwilę obecną przygotowuję się do Tour de Pologne. Jestem w szerokiej kadrze i mam nadzieję, że wystartuję. Jeśli wezmę udział w Tour de Pologne, pewnie będę musiał odpuścić niektóre wyścigi – zakończył lider cyklu Korona Miast. Kolejnymi zawodami z cyklu Korony Miast będzie kryterium podczas wyścigu Pomerania Tour.

Wyniki Kryterium o Puchar Wójta Gminy Czernica

 1. Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice)
 2. Błażej Janiaczyk (Mróz Active Jet)
 3. Marcin Urbanowski (DHL Author)
 4. Dariusz Rudnicki (AKtio Group Mostostal Puławy)
 5. Paweł Cieślik (Mróz Active Jet)
 6. Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice)
 7. Radosław Romanik (DHL Author)
 8. Jakub Komar (Legia)

Klasyfikacja BDC Korona Miast

 1. Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) 20 pkt
 2. Błażej Janiaczyk (Mróz Active Jet) 15
 3. Marcin Urbanowski (DHL Author) 12
 4. Dariusz Rudnicki (AKtio Group Mostostal Puławy) 10
 5. Paweł Cieślik (Mróz Active Jet) 8
 6. Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice) 6
 7. Radosław Romanik (DHL Author) 4
 8. Jakub Komar (Legia) 3