0001Radosław Romanik zdobywcą Pucharu Gminy Czernica

Kolarz grupy DHL Author Radosław Romanik wygrał rozgrywane w sobotę w Chrząstawie Małej IV Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie o Puchar Wójta Gminy Czernica. Drugie miejsce zajął mieszkaniec tej miejscowości Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) a trzeci był Paweł Charucki z grupy Legia Felt.

Ulewny deszcz, który rozpadał się nad Chrząstawą Małą tuż przed rozpoczęciem kryterium nie zniechęcił kolarzy do ścigania. Na starcie kryterium o Puchar Wójta Gminy Czernica stanęło 21 kolarzy kategorii elita w tym w komplecie medaliści ostatnich mistrzostw Polski ze startu wspólnego Krzysztof Jeżowski i Tomasz Smoleń (obaj CCC Polsat Polkowice) oraz Błażej Janiaczyk (Mróz Action Uniqa). Mocny skład wystawiła grupa DHL Author, w której szeregach nie zabrakło Marka Rutkiewicza, Artura Detko i Radosława Romanika na starcie stanął także Bartosz Huzarski (ISD).

Warunki atmosferyczne, które pogorszyły się na kwadrans przed startem kolarzy elity skłonił sędziów i organizatorów do skrócenia dystansu kryterium do 25 okrążeń. Mimo niesprzyjającej aury od samego początku rozpoczęło się szybkie ściganie a przez pierwsze rundy peleton mocno się rozciągnął. Jeszcze przed pierwszym „tłustym” okrążeniem utworzyła się 3-osobowa czołówka w składzie Radosław Romanik (DHL Author), Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) i Paweł Charucki (Legia Felt). Trójka kolarzy rozegrała między sobą dwa punktowane okrążenia uzyskując znaczną przewagę nad resztą stawki. – W jednym z zakrętów zawodnik jadący za Pawłem Charuckim poślizgnął się i zrobił pewną lukę. My to wykorzystaliśmy i odjechaliśmy. Przejechaliśmy w tym składzie kilka okrążeń łapiąc dużo punktów, ponieważ były po drodze okrążenia punktowe – powiedział na mecie Łukasz Bodnar. Jak się później okazało właśnie ta ucieczka ustawiła dalszą rywalizację.– Ekipy miały już swoich liderów i ustawiały finisz pod siebie. „Dziadek” okazał się niepokonany. Jako jedyny miał deszczowe opony i może to zadecydowało. Myślę, że to zwycięstwo mu się należało także Radek miał to wielu kibiców – dodał Łukasz Bodnar.

W trudnych warunkach najmocniejszy tego dnia okazał się Radosław Romanik, który zgromadził 30 punktów zostając zwycięzcą kryterium. Drugie miejsce z dorobkiem 20 punktów zajął Łukasz Bodnar a trzeci był Paweł Charucki (12 punktów). Najstarszy zawodnik w polskim peletonie 42-letni Radosław Romanik na metę ostatniego okrążenia wjechał kilkaset metrów przed peletonem unosząc ręce w geście triumfu. – Trasa była ciężka. Cały czas padało i było niebezpiecznie w zakrętach. Od samego startu tempo było bardzo dużo. Próbowałem szybko wchodzić w zakręty i być może dlatego udało się wygrywać finisze. Pomagali mi tez koledzy z zespołu. Cieszę się, że przyjechałem do Chrząstawy – powiedział po wyścigu Radosław Romanik. – Są kolarze, którzy taką pogodę lubią i ja się do nich zaliczam. Myślę, że kolarz jest tak zahartowany, że w każdych warunkach da sobie radę – dodał popularny „Dziadek”.

Mimo nie najlepszej pogody przy trasie pojawiło się wielu kibiców, wyścig był także znakomicie zorganizowany. – Chciałbym podziękować Towarzystwu Miłośników Chrząstawy oraz wszystkim osobom, które pomagały przy wyścigu, bo spisały się na medal. Przyznaję, że w tym roku osobiście miałem mniejszy udział przy organizacji – zakończył pochodzący z Chrząstawy Małej Łukasz Bodnar.

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

.

Nadesłał Paweł Krygier – dziękujemy!

Poprzedni artykułMarcin Sapa o 13 i 14 etapie Tour de France
Następny artykułBoonen nie jedzie już w „Wielkiej Pętli”
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments