67. Tour de Pologne UCI ProTour rozpocznie się już 1 sierpnia. Ekipy uczestniczące w wyścigu zaczynają przesyłać swoje składy. Jako pierwszą przedstawiamy Astanę.

Zespół Astany wystawia aż siedmiu zawodników z Kazachstanu na sierpniowy  Tour de Pologne 2010 UCI ProTour. Rodzynkiem będzie jedynie Włoch Enrico Gasparotto, który w 2006 roku pokazał się w naszym narodowym Tourze z dobrej strony.

Enrico Gasparotto był w przeszłości mistrzem Włoch. W 2006 roku pojawił się na starcie Tour de Pologne i na etapie od drugiego do piątego cały czas przyjeżdżał w pierwszej “10”. Najbardziej udany był dla niego sezon 2008, kiedy odniósł cztery zwycięstwa oraz był drugi w Tirreno – Adriatico. W tym roku reprezentuje barwy Astany i wygrał jeden z etapów wspomnianego wyścigu. Ponadto był 13. w Milano – Sanremo i wystartował w Giro d’Italia.

Po raz trzeci w Tour de Pologne wystartuje Assan Bazajew. Wicemistrz Kazachstanu jest szybkim zawodnikiem, dla którego niezbyt groźne powinny być również polskie podjazdy. Na starcie zobaczymy również mistrza Kazachstanu Maksima Gourowa, który w tym sezonie startował już w takich wyścigach jak: Paryż-Nicea, Dookoła Kraju Basków, Tour de Romandie czy Tour de Suisse.

Swój trzeci występ w Tour de Pologne 2010 zaliczy również Roman Kirajew, który jest wicemistrzem Kazachstanu w jeździe indywidualnej na czas.

W składzie na nasz tour znaleźli się również Walerij Dimitriew, Aleksander Diaczenko, Walentin Igliński i Jewgienij Niepomniaczny.

Miło nam poinformować, iż Tour de Pologne, podobnie jak w zeszłym roku, przeprowadzimy relację internetową na żywo, z każdego etapu. Minuta po minucie, kilometr po kilometrze. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Źródło: Lang Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments