Mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego Jacek Morajko zwyciężając podczas Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej ProLigi Arkus & Romet 2010.

Kolarz grupy Mróz Active Jet o 111 punktów wyprzedza kolegę z zespołu Marka Rutkiewicza. Trzecie miejsce zajmuje Bartosz Huzarski (ISD Neri). Jacek Morajko wygrał trzy kolejne wyścigi zaliczane do klasyfikacji Pro-Ligi.

Wśród ośmiu najlepszych zespołów silnie obsadzonego wyścigu Solidarności i Olimpijczyków znalazła się tylko jedna polska grupa Mróz Active Jet. Zespół Piotra Kosmali zdobył jeden punkt i w klasyfikacji drużynowej tyle samo traci do liderującej ekipy CCC Polsat Polkowice. Trzecie miejsce zajmuje grupa DHL Author.

Jacek Morajko wysoką formę potwierdził na górskich etapach Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Dla kolarza grupy Mróz Active Jet było to trzecie pod rząd zwycięstwo w ważnym wyścigu. Po triumfie w klasyfikacji końcowej Małopolskiego Wyścigu Górskiego i zdobyciu złotego medalu mistrzostw Polski ze startu wspólnego, reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie wygrał Wyścig Solidarności i Olimpijczyków będąc najlepszy na dwóch etapach. Wszystkie trzy imprezy ujęty zostały w kalendarzy Pro-Ligi.

Zwycięzca WSiO Jacek Morajko jako jedyny z Polaków zajął miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej. Za zwycięstwo kolarz grupy Mróz Active Jet w klasyfikacji Pro-Ligi zyskał 70 punktów, swoje konto powiększył ponadto o 20 punktów wygrywając dwa etapy.

Wyścig nie był zbyt udany dla innych reprezentantów Polski. Dorobek punktowy w klasyfikacji Pro-Ligi powiększyli jeszcze tylko zwycięzca pierwszego etapu Adam Wadecki (Aktio Group Mostostal Puławy) oraz drugi na trzecim etapie Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice).