Riccardo Ricco (Ceramica Flaminia) po samotnej ucieczce został triumfatorem 2 etapu wyścigu dookoła Austrii. Bartosz Huzarski stracił ponad 9 minut.

Ricco pokonał o 53 sekundy dwóch zawodników ekipy CarmioOro, Emanuelle Sella oraz Sergio Pardilla Bellon.

Bartosz Huzarski przyjechał na 64 pozycji tracąć 9:15 do Ricco.

Wyniki 2 etapu Tour of Austria:

1 Riccardo Ricco (Ita) Ceramica Flaminia 4:24:22
2 Emanuele Sella (Ita) CarmioOro NGC 0:00:53
3 Sergio Pardilla Bellon (Spa) CarmioOro NGC
4 Morris Possoni (Ita) Sky Professional Cycling Team 0:01:43
5 Tiago Machado (Por) Team RadioShack 0:02:11
6 John-Lee Augustyn (RSA) Sky Professional Cycling Team 0:02:15
7 Vladimir Gusev (Rus) Katusha 0:02:37
8 Stefan Denifl (Aut) Cervelo Test Team 0:02:53
9 Andrea Noé (Ita) Ceramica Flaminia 0:03:08
10 Artem Ovechkin (Rus) Team Katusha 0:03:13
11 Donato Cannone (Ita) Ceramica Flaminia 0:03:14
12 Ruslan Pidgornyy (Ukr) ISD – Neri 0:03:16
13 Pieter Weening (Ned) Rabobank
14 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:03:22
15 Ben Hermans (Bel) Team Radioshack 0:03:27
16 Matthias Brändle (Aut) Footon-Servetto 0:03:31
17 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:03:45
18 Markus Fothen (Ger) Team Milram 0:03:53
19 Dominik Nerz (Ger) Team Milram 0:04:06
20 Ivan Rovny (Rus) Team Radioshack 0:04:08
21 Harald Totschnig (Aut) Tyrol Team 0:04:11
22 Matthew Busche (USA) Team Radioshack
23 Florian Stalder (Swi) BMC Racing Team 0:04:38
24 Craig Lewis (USA) Team HTC – Columbia 0:04:43
25 Iñigo Cuesta Lopez De Castro (Spa) Cervelo Test Team 0:05:06
26 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli 0:05:09
27 Dimitry Kozontchuk (Rus) Rabobank 0:05:12
28 David Gutierrez Palacios (Spa) Footon-Servetto 0:05:30
29 Patrik Sinkewitz (Ger) ISD – Neri 0:05:31
30 Michael Pichler (Aut) Arbö Gourmetfein Wels 0:05:34
31 Gerhard Trampusch (Aut) Arbö Gourmetfein Wels 0:05:47
32 Egor Silin (Rus) Team Katusha 0:05:49
33 Gregor Gazvoda (Slo) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss
34 Leonardo Bertagnolli (Ita) Androni Giocattoli 0:05:53
35 Patrick Gretsch (Ger) Team HTC – Columbia 0:05:55
36 Chris Buttler (USA) BMC Racing Team
37 Daryl Impey (RSA) Team Radioshack
38 Roy Sentjens (Ned) Team Milram 0:06:16
39 Gert Dockx (Bel) Team HTC – Columbia 0:06:30
40 Chad Beyer (USA) BMC Racing Team
41 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Androni Giocattoli
42 Jeffry Louder (USA) BMC Racing Team 0:06:39
43 Joaquin Novoa Menedez (Spa) Cervélo Test Team 0:06:45
44 Rasmus Guldhammer (Den) Team HTC – Columbia 0:06:49
45 Joost Posthuma (Ned) Rabobank 0:06:50
46 Riccardo Zoidl (Aut) Arbö Gourmetfein Wels 0:06:53
47 Cameron Wurf (Aus) Androni Giocattoli 0:07:03
48 José Luis Rubiera Vigil (Spa) Team Radioshack 0:07:08
49 Florian Gaugl (Aut) Tyrol Team 0:07:19
50 Paolo Bailetti (Ita) Ceramica Flaminia 0:07:27
51 Clemens Fankhauser (Aut) Vorarlberg – Corratec 0:07:38
52 Matthias Krizek (Aut) Tyrol Team 0:07:50
53 Thomas Vedel Kvist (Den) Quick Step 0:08:02
54 Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team
55 Kjell Carlström (Fin) Sky Professional Cycling Team
56 Dominik Hrinkow (Aut) Vorarlberg – Corratec 0:08:24
57 Markel Irizar Aranburu (Spa) Team Radioshack 0:08:32
58 Norbert Durauer (Aut) Tyrol Team 0:08:44
59 Paolo Longo Borghini (Ita) ISD – Neri
60 Filippo Pozzato (Ita) Team Katusha 0:09:01
61 Marco Bandiera (Ita) Team Katusha
62 Christopher Froome (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:09:10
63 Dario David Cioni (Ita) Sky Professional Cycling Team 0:09:15
64 Bartozs Huzarsky (Pol) ISD – Neri
65 Davide Malacarne (Ita) Quick Step
66 Nick Nuyens (Bel) Rabobank
67 Fumiyuki Beppu (Jpn) Team Radioshack 0:09:31
68 Maxim Belkov (Rus) ISD – Neri
69 Leigh Howard (Aus) Team HTC – Columbia
70 Martin Pedersen (Den) Footon-Servetto
71 Laszlo Bodrogi (Fra) Team Katusha 0:09:41
72 Fabrice Piemontesi (Ita) Androni Giocattoli 0:09:54
73 Hayden Roulston (NZl) Team HTC – Columbia
74 Ian Stannard (GBr) Sky Professional Cycling Team 0:10:01
75 Noe Gianetti (Swi) Footon-Servetto 0:10:11
76 Edward King (USA) Cervelo Test Team 0:10:16
77 Peter Wrolich (Aut) Team Milram 0:10:28
78 David Wöhrer (Aut) Tyrol Team 0:10:31
79 Thomas Leezer (Ned) Rabobank 0:10:34
80 Christoph Sokoll (Aut) Vorarlberg – Corratec 0:10:36
81 Josef Benetseder (Aut) Vorarlberg – Corratec
82 Iljo Keisse (Bel) Quick Step 0:10:44
83 Nikolas Maes (Bel) Quick Step 0:10:46
84 Martin Reimer (Ger) Cervelo Test Team 0:10:53
85 Jackson Stewart (USA) BMC Racing Team 0:11:03
86 Laurent Beuret (Swi) CarmioOro NGC 0:11:05
87 Massimiliano Gentili (Ita) Ceramica Flaminia 0:11:13
88 Davide Vigano (Ita) Sky Professional Cycling Team 0:11:24
89 Jakub Kratochvila (Cze) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss 0:11:47
90 Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli 0:11:50
91 Ben Swift (GBr) Sky Professional Cycling Team
92 André Greipel (Ger) Team HTC – Columbia 0:12:17
93 Marcel Sieberg (Ger) Team HTC – Columbia
94 Thomas Faiers (GBr) Footon-Servetto
95 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
96 Piergiorgio Camussa (Ita) Vorarlberg – Corratec 0:12:19
97 Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto
98 Paul Voss (Ger) Team Milram 0:12:38
99 René Weissinger (Ger) Vorarlberg – Corratec 0:12:50
100 Giampaolo Cheula (Ita) Footon-Servetto
101 David Gutierrez Palacios (Spa) Footon-Servetto
102 Félix Vidal Celis Zabala (Spa) Footon-Servetto
103 Roger Hammond (GBr) Cervelo Test Team 0:12:53
104 Martin Riska (Svk) Arbö Gourmetfein Wels 0:13:19
105 Christian Pavitschitz (Aut) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss 0:13:22
106 Petr Lechner (Cze) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss 0:13:23
107 Rupert Probst (Aut) Arbö Gourmetfein Wels 0:13:38
108 Andreas Graf (Aut) Arbö Gourmetfein Wels 0:13:56
109 Björn Schröder (Ger) Team Milram 0:14:16
110 Stefan Kirchmair (Aut) Tyrol Team 0:14:31
111 Robert Förster (Ger) Team Milram
112 Damiano Margutti (Ita) Androni Giocattoli
113 Jan Sokol (Aut) Arbö Gourmetfein Wels 0:14:46
114 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha 0:14:51
115 Philipp Ludescher (Aut) Vorarlberg – Corratec
116 Stefan Pöll (Aut) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss 0:15:02
117 Thomas Bertolini (Ita) Androni Giocattoli 0:15:07
118 Giovanni Visconti (Ita) ISD – Neri 0:15:27
119 Dominik Roels (Ger) Team Milram
120 Edoardo Girardi (Ita) Ceramica Flaminia 0:15:29
121 Dominique Rollin (Can) Cervélo Test Team 0:15:48
122 Danilo Napolitano (Ita) Team Katusha 0:16:00
123 Diego Caccia (Ita) ISD – Neri 0:16:24
124 Daniele Colli (Ita) Ceramica Flaminia
125 Michael Singer (Aut) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss 0:16:33
126 Robert Gassmayr (Aut) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss 0:16:52
127 Raivis Belovhosciks (Lat) Ceramica Flaminia 0:16:54
128 Antonio Quadranti (Ita) CarmioOro NGC 0:17:05
129 Mauro Facci (Ita) Quick Step 0:17:28
130 Eric Berthou (Fra) CarmioOro NGC 0:17:30
131 Andrea Piechele (Ita) CarmioOro NGC 0:17:49
132 Andrea Tonti (Ita) CarmioOro NGC
133 Raffaele Ferrara (Ita) CarmioOro NGC
134 Francesco Tomei (Ita) ISD – Neri 0:17:51
135 Chris Barton (USA) BMC Racing Team
136 Kai Reus (Ned) Rabobank 0:18:03
137 Matthias Schröger (Aut) Arbö Gourmetfein Wels 0:18:30
138 Stefan Probst (Aut) Arbö Ktm – Gebrüder Weiss 0:18:55
139 Stefan Mair (Aut) Tyrol Team 0:18:57
140 Dominik Brändle (Aut) Tyrol Team 0:20:22
141 Graeme Brown (Aus) Rabobank 0:20:23