Jacek Morajko (Mróz Active Jet), został dziś Mistrzem Polski kategorii elita w wyścigu ze startu wspólnego. Kolarz z Kielc, pokonał swojego klubowego kolegę – Mariusza Witeckiego oraz Macieja Bodnara (Liquigas).

Kolarze mięli dziś do pokonania 215 km na rundach w Masłowie. Od samego początku dzisiejszych zawodów, zawodnikom towarzyszyła znakomita pogoda.

Już na pierwszych kilometrach pojawiła się sześcioosobowa grupka: Tomasz Kiendyś, Bartłomiej Matysiak (obaj CCC Polsat Polkowice), Piotr Osiński (Mróz), Jakub Komar (Legia), Marcin Wolski (Romet), za nimi ruszył Maciej Paterski (Liquigas). Po pierwszej godzinie rywalizacji, peleton tracił do czołówki około 4 minuty.

Chwilę później z peletonu ruszyła kontra w składzie: Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice), Dariusz Rudnicki (Aktio), Bartosz Janowski (Dobre Sklepy Rowerowe), Jarosław Marycz (Saxo Bank), która kilkanaście kilometrów później dogoniła Macieja Paterskiego.

Na 4.okrążeniu z peletonu oderwał się Jacek Morajko (Mróz AtiveJet), Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice), Mateusz Taciak (Mróz ActiveJet), Bartosz Huzarski (ISD Neri) i Damian Walczak (MTB Silesia Rybnik). Jednak po kilku chwilach Jeżowski i Walczak odpadli od grupki.

Wkrótce na czele utworzyła się 8-osobowa grupka, w której jechali Matysiak, Batek, Osiński, J.Komar, Wolski, Paterski, Marycz i Ł.Bodnar. Za nimi jechała czwórka Taciak, Morajko, Huzarski, Cieślik.

Na około 120.kilometrze grupki się połączyły. Chwilę potem zaatakował Matysiak, który szybko osiągnął 2 minutową przewagę.

Na 3 rundy przed końcem, do Matysiaka doskoczyli Morajko i Maciej Bodnar, Mariusz Witecki i Piotr Osiński (Mróz ActiveJet) oraz Dariusz Batek. Na ostatnich kilkunastu kilometrach, z przodu pozostała już tylko czwórka: Morajko, Witecki, Bodnar oraz Batek.

Kolarze Mróz Active Jet znakomicie rozpracowali dwójkę swoich rywali i zostawili ich w tyle! Morajko i Witecki przejechali kreskę trzymając się w geście triumfu za rękę. Fotofinisz pokazał, że minimalnie lepszy był kolarz ścigający się w przeszłości w Portugalii. Walkę o brąz wygrał Maciej Bodnar.

Pełne wyniki Mistrzostw Polski elity > tutaj

Foto: Robert Słupik (naszosie.pl)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments