Maja Włoszczowska (CCC  Polkowice) została dziś Mistrzynią Polski seniorek w jeździe indywidualnej na czas. Drugie miejsce zajęła Paulina Brzeźna-Bentkowska (Red Sun Cycling Team). Brązowym medalem zadowolić musiała się Eugenia Bujak (Zagłębie Sosnowiec), która okazała się najlepszą orliczką.

Zawodniczki podczas dzisiejszych MP, do pokonania miały 20 km. Panie startowały po młodzieżowcach, i podobnie jak oni musiały rywalizować w deszczu.

Maja Włoszczowska, srebrna medalistka MTB z olimpiady z Pekinu, po raz kolejny sięgnęła po tytuł MistrzyniPpolski na szosie. Podopieczna trenera Andrzeja Piątka, pokonała Paulinę Brzeźną oraz pierwszą w kategorii orliczek – Eugenię Bujak.

Srebro w kategorii U-23 przypadło Katarzynie Pawłowskiej (UKS Limaro Kórnik), brąz kolejnej zawodniczce z MTB – Pauli Goryckiej (CCC Polkowice).

Faworytka wyścigu, Bogumiła Matusiak (Tramwajarz Łódź) była dopiero dziewiąta.

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

Poprzedni artykułJarosław Marycz Mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas!
Następny artykułKornel Sójka młodzieżowym Mistrzem Polski w jeździe na czas!