Kornel Sójka (KTK-Kalisz), ścigający się na co dzień w Hiszpanii został Mistrzem Polski młodzieżowców w jeździe indywidualnej na czas, pokonując Michała Kwiatkowskiego (TKK Pacific Toruń) oraz Piotra Gawrońskiego (TKK Pacific Toruń).

Kornel, który w ubiegłym roku zajął trzecie miejsce, w tym roku poprawił się o dwa miejsca na podium i może cieszyć się ze swojego najważniejszego zwycięstwa w karierze.

Również młodzieżowcy musieli ścigać się w strugach deszczu, które pokrzyżowały plany niektórym zawodnikom. Zawodnicy mięli do pokonania 30 km na trasie Łopuszno – Radoszyce – Łopuszno.

Zwycięstwo odniósł wychowanek KTK Kalisz, Kornel Sójka, który okazał się czarnym koniem zawodów, mimo tego że w ubiegłorocznym sezonie zajął trzecie miejsce, w tym roku pokonał faworyta tego wyścigu – Michała Kwiatkowskiego oraz Piotra Gawrońskiego, który nie dawno pokazał się z dobrej strony podczas Girobio.

O prawdziwym pechu może mówić Adrian Kurek (ALKS Stal Ocetix Grudziądz), który mimo tego że jest nękany kontuzjami od początku sezonu to dziś złapał gumę na 4 km przed metą.

Podobnie jak w kategorii elita, rywalizację zdominowali kolarze ścigający się na co dzień za granicą.

Tegoroczny sezon jest bardzo udany dla kolarzy KTK-Kalisz. Po ostatnio zdominowanych MP Juniorów, dziś kolejny złoty medal dla kolarza z Kalisza.

Pełne wyniki Mistrzostw Polski młodzieżowców > tutaj

.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments