Jarosław Marycz (SaxoBank), został Mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas w kategorii elita. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny triumfator – Maciej Bodnar (Liquigas-Doimo). Ostatnie miejsce na podium przypadło Marcinowi Sapie (Lampre).

Zawodnicy mięli do pokonania 45 km na trasie Łopuszno – Radoszyce – Łopuszno. Kolarze ścigali się w dosyć nieprzyjemnych warunkach, ponieważ kilkadziesiąt minut wcześniej nad Kielcami pojawiły się chmury, które przyniosły opady deszczu.

Już na pierwszym pomiarze czasu (22 kilometr), na prowadzeniu pojawił się Jarosław Marycz, tuż za nim byli kolarze CCC Polsat Polkowice – Łukasz Bodnar oraz Jarosław Rębiewski.

Na mecie Marycz nie stracił swojej przewagi, i został Mistrzem Polski z przewagą aż 43 sekund nad Maciejem Bodnarem. Brązowy medal mistrzostw zajął Marcin Sapa.

Po raz kolejny kolarze ścigający się za granicą, udowadniają że w wyścigu na czas gdzie nie ma przypadku są lepiej przygotowani.

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj

Poprzedni artykułTeam Sky przedstawił skład na Tour de France
Następny artykułMaja Włoszczowska najlepsza na czas podczas Mistrzostw Polski w Kielcach