Dwójka młodych kolarzy: Francuz, Adrien Petit oraz Holender, Pim Lighart od 1 sierpnia do końca sezonu, występować będą z drużynami Pro Continental.

Adrien Petit to zaledwie 19 letni kolarz francuskiej kuźni talentów, ekipy CC Nogent sur Osie, o której pisaliśmy już wcześniej > tutaj. Zawodnik urodził się w 1990 roku w miejscowości Arras. Już w juniorach Adrien był wyróżniającą się postacią we Francji. W swoim pierwszym roku właśnie w tej kategorii w sezonie 2007, zajął 30 miejsce w wyścigu Paryż-Roubaix dla kolarzy poniżej 18 lat. Rok później był piąty w mistrzostwach Francji w jeździe indywidualnej na czas. W ubiegłym sezonie po przenosinach do orlików odniósł kilka zwycięstw w prestiżowych wyścigach dla amatorów. Oprócz tego zajął 6 miejsce w klasyku 1.2 UCI Trophée des Champions. Sezon 2010 to jak na razie spełnienie marzeń dla 19 latka. Petit wygrał wyścig Bordeaux – Saintes oraz etap na Boucle de l’Artois (obie te imprezy zaliczane są do cyklu pucharu Francji amatorów). Po sukcesach z amatorami, czas na zwycięstwa w gronie zawodowców. Młody Francuz wygrał etap na Tour de Normandie 2.2 UCI oraz zajął 4. miejsce w Belgijskim klasyku GP de Fayt le Franc. Sukcesy zawodnika skłoniły szefostwo ekipy Cofidis, do przyjęcia go na staż w dniu 1 sierpnia.

Holenderska ekipa Michała Gołasia, Vacansoleil sięgnęła po młodego Holendra Pima Ligharta. 22 latek na co dzień ściga się we Francji, w ekipie AVC Aix en Provence. Lighart w juniorach święcił sukcesy na torze, zdobywając m.in. tytuł v-ce mistrza świata w wyścigu amerykańskim. W 2009 roku przesiadł się na szosę, wyjeżdżając do Francji i od razu wygrywając kilka prestiżowych imprez. W tym sezonie największym sukcesem Ligharta jest drugie miejsce w wyścigu ZLM Tour, rozgrywanym w swoim kraju, zaliczanym do cyklu Pucharu Narodów U-23. Oprócz tego Holender zajął drugie miejsce w Circuit Méditerranéen, 6 miejsce w holenderskim klasyku 1.2 UCI – Arno Wallaard Memorial, oraz 4 miejsce na etapie Circuit des Ardennes (2.2 UCI).