Znamy już skład amerykańskiej ekipy RadioShack, z którą o swoje 8. zwycięstwo w Tour de France walczyć będzie Lance Armstrong.  Nazwiska podał dyrektor sportowy ekipy – Johan Bruyneel w krótkim filmiku opublikowanym na stronie swojej ekipy.

38 latek wygrał Tour de France siedem kolejnych razy w latach od 1999 do 2005. Po upływie trzech lat od przejścia na sportową emeryturę, powrócił do ścigania w 2009 roku i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej „Wielkiej Pętli”. Amerykanin w tym sezonie ma za sobą 34 dni wyścigowe. Przyczyniła się do tego m.in. kraksa podczas 5. etapu wyścigu Amgen Tour of California. Jednak po powrocie do Europy w tym miesiącu, zajął trzecie miejsce w Tour de Luxembourg oraz drugie miejsce w Tour de Suisse.

Armstronga w górach mają wspierać mają jego niezawodny i jakże zgrany duet Andreas Klöden, Levi Leipheimer. Oprócz nich swoją cegiełkę dołożą Chris Horner, który ma za sobą znakomitą wiosnę wygrywając m.in Vuelta al Pais Vasco oraz Janez Brajkovic, który pokazał wszystkim że góral z Europy środkowej może wygrać Critérium du Dauphiné.

Skład RadioShack na Tour de France 2010:

Lance Armstrong, Andreas Klöden, Levi Leipheimer, Chris Horner, Janez Brajkovic, Sergio Paulinho, Yaroslav Popovych, Gregory Rast oraz Dmitriy Muravyev.