Adrien Petit (Cofidis, Solutions Crédits) wygrał krótki prolog i został pierwszym liderem Skoda-Tour de Luxembourg.

15 ekip stanęło dziś na starcie Skoda-Tour de Luxembourg. Nie było wśród nich Polaków. Kolarze rozpoczynali batalię od krótkiego (2,67 km) prologu w Luksemburgu.

luxemburg prologCałe podium prologu zajęli Francuzi. Najszybszy okazał się Adrien Petit (Cofidis, Solutions Crédits), który o trzy sekundy pokonał Bryana Coquarda (Europcar). Trzecie miejsce zajął Arnaud Gerard (Bretagne – Séché Environnement).

Jutro najdłuższy etap wyścigu (212,6 km) z Luksemburga do Küntzig.

Wyniki prologu:

1 25 PETIT, Adrien COF COFIDIS, SO 0:03:58.68 00.00.00
2 32 COQUARD, Bryan EUC TEAM EUROPC 0:04:01.56 00.02.88
3 54 GERARD, Arnaud BSE BRETANGE-SE 0:04:02.08 00.03.40
4 36 ENGOULVENT, Jimmy EUC TEAM EUROPC 0:04:02.94 00.04.26
5 23 LEMOINE, Cyril COF COFIDIS, SO 0:04:04.63 00.05.95
6 16 SINKELDAM, Ramon TGA TEAM GIANT 0:04:05.05 00.06.37
7 103 KIRSCH, Alex CLT CULT ENERGY 0:04:05.53 00.06.85
8 74 THEUNS, Edward TSV TOPSPORT VL 0:04:05.65 00.06.97
9 6 SIEBERG, Marcel LTS LOTTO SOUDA 0:04:06.06 00.07.38
10 77 VANSPEYBROUCK, Piete TSV TOPSPORT VL 0:04:06.37 00.07.69
11 4 GREIPEL, André LTS LOTTO SOUDA 0:04:07.02 00.08.34
12 24 MOLARD, Rudy COF COFIDIS, SO 0:04:07.15 00.08.47
13 133 JENSEN, Kristian Hau LDT LEOPARD DEV 0:04:07.42 00.08.74
14 1 DE BIE, Sean LTS LOTTO SOUDA 0:04:07.55 00.08.87
15 71 DE KETELE, Kenny TSV TOPSPORT VL 0:04:08.11 00.09.43
16 46 VENTER, Jaco MTN MTN-QHUBEKA 0:04:08.18 00.09.50
17 43 STAUFF, Andreas MTN MTN-QHUBEKA 0:04:08.58 00.09.90
18 73 NAESEN, Oliver TSV TOPSPORT VL 0:04:08.64 00.09.96
19 82 DUIJN, Huub ROP ROOMPOT ORA 0:04:08.80 00.10.12
20 52 FEILLU, Romain BSE BRETANGE-SE 0:04:08.97 00.10.29
21 42 CIOLEK, Gerald MTN MTN-QHUBEKA 0:04:09.75 00.11.07
22 65 GASPAROTTO, Enrico WGG WANTY-GROUP 0:04:10.13 00.11.45
23 56 HIVERT, Jonathan BSE BRETANGE-SE 0:04:10.39 00.11.71
24 18 WAEYTENS, Zico TGA TEAM GIANT 0:04:10.78 00.12.10
25 34 HUREL, Tony EUC TEAM EUROPC 0:04:10.91 00.12.23
26 21 BAGOT, Yohan COF COFIDIS, SO 0:04:11.48 00.12.80
27 131 DIETEREN, Jan LDT LEOPARD DEV 0:04:11.59 00.12.91
28 134 KRIEGER, Alexander LDT LEOPARD DEV 0:04:11.61 00.12.93
29 58 VACHON, Florian BSE BRETANGE-SE 0:04:11.98 00.13.30
30 138 WIRTGEN, Tom LDT LEOPARD DEV 0:04:12.40 00.13.72
31 101 DOWNING, Russell CLT CULT ENERGY 0:04:12.43 00.13.75
32 78 WALLAYS, Jelle TSV TOPSPORT VL 0:04:13.11 00.14.43
33 27 VAN BILSEN, Kenneth COF COFIDIS, SO 0:04:13.35 00.14.67
34 148 THILL, Tom CCD TEAM DIFFER 0:04:13.57 00.14.89
35 122 DELFOSSE, Sébastien WBC WALLONIE-BR 0:04:13.64 00.14.96
36 114 DUQUE, Leonardo Fabi COL TEAM COLOMB 0:04:13.76 00.15.08
37 57 LEDANOIS, Kevin BSE BRETANGE-SE 0:04:14.11 00.15.43
38 63 DEVRIENDT, Tom WGG WANTY-GROUP 0:04:14.95 00.16.27
39 107 WEGMANN, Fabian CLT CULT ENERGY 0:04:15.16 00.16.48
40 38 TULIK, Angelo EUC TEAM EUROPC 0:04:15.26 00.16.58
41 105 MORTENSEN, Martin CLT CULT ENERGY 0:04:15.36 00.16.68
42 22 HARDY, Romain COF COFIDIS, SO 0:04:15.73 00.17.05
43 15 PREIDLER, Georg TGA TEAM GIANT 0:04:15.94 00.17.26
44 104 MAGER, Christian CLT CULT ENERGY 0:04:16.10 00.17.42
45 53 FONSECA, Armindo BSE BRETANGE-SE 0:04:16.44 00.17.76
46 33 COUSIN, Jerome EUC TEAM EUROPC 0:04:16.51 00.17.83
47 97 RATTO, Daniele UHC UNITEDHEAL 0:04:16.51 00.17.83
48 75 VAN LERBERGHE, Bert TSV TOPSPORT VL 0:04:16.61 00.17.93
49 26 ROLLIN, Dominique COF COFIDIS, SO 0:04:16.63 00.17.95
50 3 DEBUSSCHERE, Jens LTS LOTTO SOUDA 0:04:16.66 00.17.98
51 137 SCHLECHTER, Pit LDT LEOPARD DEV 0:04:17.66 00.18.98
52 102 GERDEMANN, Linus CLT CULT ENERGY 0:04:17.86 00.19.18
53 48 SBARAGLI, Kristian MTN MTN-QHUBEKA 0:04:18.13 00.19.45
54 128 WERTZ, Thomas WBC WALLONIE-BR 0:04:18.20 00.19.52
55 2 DE HAES, Kenny LTS LOTTO SOUDA 0:04:18.41 00.19.73
56 68 VEUCHELEN, Frederik WGG WANTY-GROUP 0:04:18.50 00.19.82
57 72 STEELS, Stijn TSV TOPSPORT VL 0:04:18.90 00.20.22
58 28 VAN STAEYEN, Michael COF COFIDIS, SO 0:04:18.92 00.20.24
59 106 VINTHER, Troels Ronn CLT CULT ENERGY 0:04:19.14 00.20.46
60 7 VALLEE, Boris LTS LOTTO SOUDA 0:04:19.16 00.20.48
61 35 DUCHESNE, Antoine EUC TEAM EUROPC 0:04:19.27 00.20.59
62 94 FRATTINI, Davide UHC UNITEDHEAL 0:04:19.35 00.20.67
63 37 GENE, Yohann EUC TEAM EUROPC 0:04:19.41 00.20.73
64 93 FÖRSTER, Robert UHC UNITEDHEAL 0:04:19.43 00.20.75
65 142 COENEN, Johan CCD TEAM DIFFER 0:04:19.65 00.20.97
66 123 DEMOITIE, Antoine WBC WALLONIE-BR 0:04:19.77 00.21.09
67 88 VAN GINNEKEN, Sjoerd ROP ROOMPOT ORA 0:04:20.18 00.21.50
68 136 OLESEN, Patrick LDT LEOPARD DEV 0:04:20.33 00.21.65
69 64 DRON, Boris WGG WANTY-GROUP 0:04:20.39 00.21.71
70 81 DE MAAR, Marc ROP ROOMPOT ORA 0:04:20.91 00.22.23
71 117 RUBIANO CHAVEZ, Migu COL TEAM COLOMB 0:04:21.13 00.22.45
72 11 CURVERS, Roy TGA TEAM GIANT 0:04:21.14 00.22.46
73 112 CANOARDILA, Alex COL TEAM COLOMB 0:04:21.85 00.23.17
74 47 REGUIGUI, Youcef MTN MTN-QHUBEKA 0:04:22.19 00.23.51
75 98 ZURLO, Federico UHC UNITEDHEAL 0:04:22.50 00.23.82
76 125 EVRARD, Laurent WBC WALLONIE-BR 0:04:22.55 00.23.87
77 76 VERGAERDE, Otto TSV TOPSPORT VL 0:04:22.65 00.23.97
78 135 TURCHI, Luc LDT LEOPARD DEV 0:04:22.67 00.23.99
79 66 LEUKEMANS, Björn WGG WANTY-GROUP 0:04:22.78 00.24.10
80 17 VAN DER HAAR, Lars TGA TEAM GIANT 0:04:22.94 00.24.26
81 85 LAMMERTINK, Maurits ROP ROOMPOT ORA 0:04:23.14 00.24.46
82 143 DAKTERIS, Janis CCD TEAM DIFFER 0:04:23.35 00.24.67
83 116 RAMIREZ CHACON, Bray COL TEAM COLOMB 0:04:23.68 00.25.00
84 51 BRUN, Frédéric BSE BRETANGE-SE 0:04:24.09 00.25.41
85 13 JONES, Carter TGA TEAM GIANT 0:04:24.66 00.25.98
86 145 LOVASSY, Krisztian CCD TEAM DIFFER 0:04:25.28 00.26.60
87 91 BAZZANA, Alessandro UHC UNITEDHEAL 0:04:25.68 00.27.00
88 113 DUARTE AREVALO, Fabi COL TEAM COLOMB 0:04:25.79 00.27.11
89 44 THOMSON, Jay Robert MTN MTN-QHUBEKA 0:04:25.80 00.27.12
90 115 QUINTERO, Carlos Jul COL TEAM COLOMB 0:04:25.94 00.27.26
91 61 ANTONINI, Simone WGG WANTY-GROUP 0:04:27.17 00.28.49
92 83 VAN GOETHEM, Brian ROP ROOMPOT ORA 0:04:27.66 00.28.98
93 146 KASTEMYR, Pontus CCD TEAM DIFFER 0:04:27.87 00.29.19
94 111 AVILA VANEGAS, Edwin COL TEAM COLOMB 0:04:27.97 00.29.29
95 87 TERPSTRA, Mike ROP ROOMPOT ORA 0:04:28.30 00.29.62
96 8 VANENDERT, Dennis LTS LOTTO SOUDA 0:04:28.54 00.29.86
97 121 CHEVALIER, Olivier WBC WALLONIE-BR 0:04:28.58 00.29.90
98 108 ZANGERLE, Joel CLT CULT ENERGY 0:04:28.90 00.30.22
99 144 DERUETTE, Thomas CCD TEAM DIFFER 0:04:30.47 00.31.79
100 86 SLIK, Ivar ROP ROOMPOT ORA 0:04:30.55 00.31.87
101 31 BERNAUDEAU, Giovanni EUC TEAM EUROPC 0:04:30.65 00.31.97
102 147 RAYMACKERS, Cedric CCD TEAM DIFFER 0:04:31.31 00.32.63
103 55 GUILLOU, Florian BSE BRETANGE-SE 0:04:31.81 00.33.13
104 126 HABEAUX, Gregory WBC WALLONIE-BR 0:04:32.51 00.33.83
105 141 AMPLER, Rick CCD TEAM DIFFER 0:04:32.84 00.34.16
106 5 HENDERSON, Greg LTS LOTTO SOUDA 0:04:34.60 00.35.92
107 84 HOOGERLAND, Johnny ROP ROOMPOT ORA 0:04:35.05 00.36.37
108 12 FRÖHLINGER, Johannes TGA TEAM GIANT 0:04:35.83 00.37.15
109 45 NIYONSHUTI, Adrien MTN MTN-QHUBEKA 0:04:35.83 00.37.15
110 118 TORRES, Rodolfo Andr COL TEAM COLOMB 0:04:36.56 00.37.88
111 127 STASSEN, Julien WBC WALLONIE-BR 0:04:37.37 00.38.69
112 132 FEIEREISEN, Kevin LDT LEOPARD DEV 0:04:39.82 00.41.14
113 67 VANLANDSCHOOT, James WGG WANTY-GROUP 0:04:40.83 00.42.15
114 124 PESTIAUX, Loic WBC WALLONIE-BR 0:04:41.39 00.42.71
115 96 JONES, Christopher UHC UNITEDHEAL 0:04:41.65 00.42.97
116 41 BRAMMEIER, Matt MTN MTN-QHUBEKA 0:05:20.50 01.21.82

Klasyfikacja generalna po prologu:
1 25 PETIT, Adrien COF COFIDIS, SO 00.03.58 00.00.00
2 32 COQUARD, Bryan EUC TEAM EUROPC 00.04.01 00.00.03
3 54 GERARD, Arnaud BSE BRETANGE-SE 00.04.02 00.00.04
4 36 ENGOULVENT, Jimmy EUC TEAM EUROPC 00.04.02 00.00.04
5 23 LEMOINE, Cyril COF COFIDIS, SO 00.04.04 00.00.06
6 16 SINKELDAM, Ramon TGA TEAM GIANT 00.04.05 00.00.07
7 103 KIRSCH, Alex CLT CULT ENERGY 00.04.05 00.00.07
8 74 THEUNS, Edward TSV TOPSPORT VL 00.04.05 00.00.07
9 6 SIEBERG, Marcel LTS LOTTO SOUDA 00.04.06 00.00.08
10 77 VANSPEYBROUCK, Piete TSV TOPSPORT VL 00.04.06 00.00.08
11 4 GREIPEL, André LTS LOTTO SOUDA 00.04.07 00.00.09
12 24 MOLARD, Rudy COF COFIDIS, SO 00.04.07 00.00.09
13 133 JENSEN, Kristian Hau LDT LEOPARD DEV 00.04.07 00.00.09
14 1 DE BIE, Sean LTS LOTTO SOUDA 00.04.07 00.00.09
15 71 DE KETELE, Kenny TSV TOPSPORT VL 00.04.08 00.00.10
16 46 VENTER, Jaco MTN MTN-QHUBEKA 00.04.08 00.00.10
17 43 STAUFF, Andreas MTN MTN-QHUBEKA 00.04.08 00.00.10
18 73 NAESEN, Oliver TSV TOPSPORT VL 00.04.08 00.00.10
19 82 DUIJN, Huub ROP ROOMPOT ORA 00.04.08 00.00.10
20 52 FEILLU, Romain BSE BRETANGE-SE 00.04.08 00.00.10
21 42 CIOLEK, Gerald MTN MTN-QHUBEKA 00.04.09 00.00.11
22 65 GASPAROTTO, Enrico WGG WANTY-GROUP 00.04.10 00.00.12
23 56 HIVERT, Jonathan BSE BRETANGE-SE 00.04.10 00.00.12
24 18 WAEYTENS, Zico TGA TEAM GIANT 00.04.10 00.00.12
25 34 HUREL, Tony EUC TEAM EUROPC 00.04.10 00.00.12
26 21 BAGOT, Yohan COF COFIDIS, SO 00.04.11 00.00.13
27 131 DIETEREN, Jan LDT LEOPARD DEV 00.04.11 00.00.13
28 134 KRIEGER, Alexander LDT LEOPARD DEV 00.04.11 00.00.13
29 58 VACHON, Florian BSE BRETANGE-SE 00.04.11 00.00.13
30 138 WIRTGEN, Tom LDT LEOPARD DEV 00.04.12 00.00.14
31 101 DOWNING, Russell CLT CULT ENERGY 00.04.12 00.00.14
32 78 WALLAYS, Jelle TSV TOPSPORT VL 00.04.13 00.00.15
33 27 VAN BILSEN, Kenneth COF COFIDIS, SO 00.04.13 00.00.15
34 148 THILL, Tom CCD TEAM DIFFER 00.04.13 00.00.15
35 122 DELFOSSE, Sébastien WBC WALLONIE-BR 00.04.13 00.00.15
36 114 DUQUE, Leonardo Fabi COL TEAM COLOMB 00.04.13 00.00.15
37 57 LEDANOIS, Kevin BSE BRETANGE-SE 00.04.14 00.00.16
38 63 DEVRIENDT, Tom WGG WANTY-GROUP 00.04.14 00.00.16
39 107 WEGMANN, Fabian CLT CULT ENERGY 00.04.15 00.00.17
40 38 TULIK, Angelo EUC TEAM EUROPC 00.04.15 00.00.17
41 105 MORTENSEN, Martin CLT CULT ENERGY 00.04.15 00.00.17
42 22 HARDY, Romain COF COFIDIS, SO 00.04.15 00.00.17
43 15 PREIDLER, Georg TGA TEAM GIANT 00.04.15 00.00.17
44 104 MAGER, Christian CLT CULT ENERGY 00.04.16 00.00.18
45 53 FONSECA, Armindo BSE BRETANGE-SE 00.04.16 00.00.18
46 33 COUSIN, Jerome EUC TEAM EUROPC 00.04.16 00.00.18
47 97 RATTO, Daniele UHC UNITEDHEAL 00.04.16 00.00.18
48 75 VAN LERBERGHE, Bert TSV TOPSPORT VL 00.04.16 00.00.18
49 26 ROLLIN, Dominique COF COFIDIS, SO 00.04.16 00.00.18
50 3 DEBUSSCHERE, Jens LTS LOTTO SOUDA 00.04.16 00.00.18
51 137 SCHLECHTER, Pit LDT LEOPARD DEV 00.04.17 00.00.19
52 102 GERDEMANN, Linus CLT CULT ENERGY 00.04.17 00.00.19
53 48 SBARAGLI, Kristian MTN MTN-QHUBEKA 00.04.18 00.00.20
54 128 WERTZ, Thomas WBC WALLONIE-BR 00.04.18 00.00.20
55 2 DE HAES, Kenny LTS LOTTO SOUDA 00.04.18 00.00.20
56 68 VEUCHELEN, Frederik WGG WANTY-GROUP 00.04.18 00.00.20
57 72 STEELS, Stijn TSV TOPSPORT VL 00.04.18 00.00.20
58 28 VAN STAEYEN, Michael COF COFIDIS, SO 00.04.18 00.00.20
59 106 VINTHER, Troels Ronn CLT CULT ENERGY 00.04.19 00.00.21
60 7 VALLEE, Boris LTS LOTTO SOUDA 00.04.19 00.00.21
61 35 DUCHESNE, Antoine EUC TEAM EUROPC 00.04.19 00.00.21
62 94 FRATTINI, Davide UHC UNITEDHEAL 00.04.19 00.00.21
63 37 GENE, Yohann EUC TEAM EUROPC 00.04.19 00.00.21
64 93 FÖRSTER, Robert UHC UNITEDHEAL 00.04.19 00.00.21
65 142 COENEN, Johan CCD TEAM DIFFER 00.04.19 00.00.21
66 123 DEMOITIE, Antoine WBC WALLONIE-BR 00.04.19 00.00.21
67 88 VAN GINNEKEN, Sjoerd ROP ROOMPOT ORA 00.04.20 00.00.22
68 136 OLESEN, Patrick LDT LEOPARD DEV 00.04.20 00.00.22
69 64 DRON, Boris WGG WANTY-GROUP 00.04.20 00.00.22
70 81 DE MAAR, Marc ROP ROOMPOT ORA 00.04.20 00.00.22
71 117 RUBIANO CHAVEZ, Migu COL TEAM COLOMB 00.04.21 00.00.23
72 11 CURVERS, Roy TGA TEAM GIANT 00.04.21 00.00.23
73 112 CANOARDILA, Alex COL TEAM COLOMB 00.04.21 00.00.23
74 47 REGUIGUI, Youcef MTN MTN-QHUBEKA 00.04.22 00.00.24
75 98 ZURLO, Federico UHC UNITEDHEAL 00.04.22 00.00.24
76 125 EVRARD, Laurent WBC WALLONIE-BR 00.04.22 00.00.24
77 76 VERGAERDE, Otto TSV TOPSPORT VL 00.04.22 00.00.24
78 135 TURCHI, Luc LDT LEOPARD DEV 00.04.22 00.00.24
79 66 LEUKEMANS, Björn WGG WANTY-GROUP 00.04.22 00.00.24
80 17 VAN DER HAAR, Lars TGA TEAM GIANT 00.04.22 00.00.24
81 85 LAMMERTINK, Maurits ROP ROOMPOT ORA 00.04.23 00.00.25
82 143 DAKTERIS, Janis CCD TEAM DIFFER 00.04.23 00.00.25
83 116 RAMIREZ CHACON, Bray COL TEAM COLOMB 00.04.23 00.00.25
84 51 BRUN, Frédéric BSE BRETANGE-SE 00.04.24 00.00.26
85 13 JONES, Carter TGA TEAM GIANT 00.04.24 00.00.26
86 145 LOVASSY, Krisztian CCD TEAM DIFFER 00.04.25 00.00.27
87 91 BAZZANA, Alessandro UHC UNITEDHEAL 00.04.25 00.00.27
88 113 DUARTE AREVALO, Fabi COL TEAM COLOMB 00.04.25 00.00.27
89 44 THOMSON, Jay Robert MTN MTN-QHUBEKA 00.04.25 00.00.27
90 115 QUINTERO, Carlos Jul COL TEAM COLOMB 00.04.25 00.00.27
91 61 ANTONINI, Simone WGG WANTY-GROUP 00.04.27 00.00.29
92 83 VAN GOETHEM, Brian ROP ROOMPOT ORA 00.04.27 00.00.29
93 146 KASTEMYR, Pontus CCD TEAM DIFFER 00.04.27 00.00.29
94 111 AVILA VANEGAS, Edwin COL TEAM COLOMB 00.04.27 00.00.29
95 87 TERPSTRA, Mike ROP ROOMPOT ORA 00.04.28 00.00.30
96 8 VANENDERT, Dennis LTS LOTTO SOUDA 00.04.28 00.00.30
97 121 CHEVALIER, Olivier WBC WALLONIE-BR 00.04.28 00.00.30
98 108 ZANGERLE, Joel CLT CULT ENERGY 00.04.28 00.00.30
99 144 DERUETTE, Thomas CCD TEAM DIFFER 00.04.30 00.00.32
100 86 SLIK, Ivar ROP ROOMPOT ORA 00.04.30 00.00.32
101 31 BERNAUDEAU, Giovanni EUC TEAM EUROPC 00.04.30 00.00.32
102 147 RAYMACKERS, Cedric CCD TEAM DIFFER 00.04.31 00.00.33
103 55 GUILLOU, Florian BSE BRETANGE-SE 00.04.31 00.00.33
104 126 HABEAUX, Gregory WBC WALLONIE-BR 00.04.32 00.00.34
105 141 AMPLER, Rick CCD TEAM DIFFER 00.04.32 00.00.34
106 5 HENDERSON, Greg LTS LOTTO SOUDA 00.04.34 00.00.36
107 84 HOOGERLAND, Johnny ROP ROOMPOT ORA 00.04.35 00.00.37
108 12 FRÖHLINGER, Johannes TGA TEAM GIANT 00.04.35 00.00.37
109 45 NIYONSHUTI, Adrien MTN MTN-QHUBEKA 00.04.35 00.00.37
110 118 TORRES, Rodolfo Andr COL TEAM COLOMB 00.04.36 00.00.38
111 127 STASSEN, Julien WBC WALLONIE-BR 00.04.37 00.00.39
112 132 FEIEREISEN, Kevin LDT LEOPARD DEV 00.04.39 00.00.41
113 67 VANLANDSCHOOT, James WGG WANTY-GROUP 00.04.40 00.00.42
114 124 PESTIAUX, Loic WBC WALLONIE-BR 00.04.41 00.00.43
115 96 JONES, Christopher UHC UNITEDHEAL 00.04.41 00.00.43
116 41 BRAMMEIER, Matt MTN MTN-QHUBEKA 00.05.20 00.01.22

Foto: Cofidis