Fot. BMC Racing

Greg Van Avermaet (BMC Racing Team) wygrał wyścig Skoda – Tour de Luxembourg, a zwycięstwo przypieczętował triumfem na ostatnim etapie.

W ostatnim dniu luksemburskiego wyścigu kolarze walczyli na odcinku Mersch – Luxembourg. Do pokonania było prawie 175 kilometrów po bardzo wymagającym terenie. Wystarczy wspomnieć, że po drodze sześć oznaczonych podjazdów.

W ucieczkę dnia zabrali się:  Michael Carbel Svendgaard (Team Véloconcept), Antoine Warnier (WB-Veranclassic-Aqua Protect), Gaëtan Pons (Leopard Pro Cycling) i Christopher Hatz (Team Lotto-Kern Haus). Uzyskali oni w pewnym momencie nawet osiem minut przewagi. Trzy pierwsze górskie premie wygrał Svendgaard.

Mocna praca Vérandas Willems-Crelan spowodowała, że 52 kilometry przed metą na czele został tylko Michael Carbel Svendgaard. Po chwili dojechali do niego: Joshua Huppertz (Team Lotto-Kern Haus), Yuma Koishi (Nippo-Vini Fantini) i Pim Ligthart (Roompot-Nederlandse Loterij). Zgodnie z oczekiwaniami peleton prowadzony przez BMC nie pozwolił im na zbyt wiele.

Wyczerpujący finisz pod górę to popis lidera wyścigu, Grega van Avermaeta (BMC Racing Team). Belg tym samym przypieczętował swój triumf w generalce.

Wyniki ostatniego etapu:

1 VAN AVERMAET Greg BMC BMC RACING les 174,6 km en 4h46’08” (moy. 36,61 km/h) (b : 10”)
2 *KIRSCH Alex WVA WB VERANCLA 04.46.08 00.00 (b : 6”)
3 *MEURISSE Xandro WGG WANTYGROUPE 04.46.08 00.00 (b : 4”)
4 MATE MARDONES Luis COF COFIDIS,SOL 04.46.11 00.03
5 BISOLTI Alessandro NIP NIPPO-VINI 04.46.12 00.04
6 *PEREZ Anthony COF COFIDIS,SOL 04.46.12 00.04
7 DUIJN Huub VWC VERANDA”S 04.46.12 00.04
8 BAUGNIES Jérôme WGG WANTYGROUPE 04.46.12 00.04
9 POULSEN Rasmus Guld TVC TEAM VELOCO 04.46.12 00.04
10 LOUBET Julien ADT ARMEE DE TE 04.46.12 00.04
11 *BONNAMOUR Franck FVC FORTUNEO-VI 04.46.12 00.04
12 DELFOSSE Sébastien WVA WB VERANCLA 04.46.15 00.07
13 EDET Nicolas COF COFIDIS,SOL 04.46.15 00.07
14 *VLIEGEN Loic BMC BMC RACING 04.46.15 00.07
15 *KRIEGER Alexander LPC LEOPARDPRO 04.46.15 00.07
16 *THOMAS Benjamin ADT ARMEE DE TE 04.46.15 00.07
17 BOUET Maxime FVC FORTUNEO-VI 04.46.22 00.14
18 *FEILLU Brice FVC FORTUNEO-VI 04.46.22 00.14
19 *TUSVELD Martijn RNL ROOMPOT NED 04.46.22 00.14
20 *VAN EMPEL Etienne RNL ROOMPOT NED 04.46.24 00.16
21 BAGOT Yoann COF COFIDIS,SOL 04.46.26 00.18
22 *REKITA Szymon LPC LEOPARDPRO 04.46.27 00.19
23 *FREIENSTEIN Raphael LKH TEAM LOTTO- 04.46.27 00.19
24 HABEAUX Gregory WVA WB VERANCLA 04.46.31 00.23
25 *SEPULVEDA Eduardo FVC FORTUNEO-VI 04.46.31 00.23
26 *DOUBEY Fabien WGG WANTYGROUPE 04.46.35 00.27
27 *BUDDING Martijn RNL ROOMPOT NED 04.46.37 00.29
28 *LE ROUX Romain ADT ARMEE DE TE 04.46.38 00.30
29 *BROCKHOFF Jan LPC LEOPARDPRO 04.46.40 00.32
30 *KAMP Alexander TVC TEAM VELOCO 04.46.45 00.37
31 *LEDANOIS Kevin FVC FORTUNEO-VI 04.46.45 00.37
32 WEENING Pieter RNL ROOMPOT NED 04.46.47 00.39
33 ROSSETTO Stéphane COF COFIDIS,SOL 04.46.49 00.41
34 *BERLATO Giacomo NIP NIPPO-VINI 04.46.56 00.48
35 *STEEN MOLTKE Nicola TVC TEAM VELOCO 04.46.57 00.49
36 SPRENGERS Thomas SVB SPORT VLAAN 04.46.57 00.49
37 *ALLEGAERT Piet SVB SPORT VLAAN 04.46.58 00.50
38 *PEYSKENS Dimitri WVA WB VERANCLA 04.47.01 00.53
39 DE NEGRI Pier Paolo NIP NIPPO-VINI 04.47.05 00.57
40 *CENTRONE Ivan CCD TEAM DIFFER 04.47.12 01.04
41 PERICHON Pierre Luc FVC FORTUNEO-VI 04.47.27 01.19
42 MOUREY Francis FVC FORTUNEO-VI 04.47.27 01.19
43 *ANTONINI Simone WGG WANTYGROUPE 04.47.40 01.32
44 *PETELIN Jan CCD TEAM DIFFER 04.47.45 01.37
45 *GERTS Floris BMC BMC RACING 04.47.47 01.39
46 *WIRTGEN Tom LPC LEOPARDPRO 04.47.53 01.45
47 DRUCKER Jean-Pierre BMC BMC RACING 04.47.53 01.45
48 SCHÄR Michael BMC BMC RACING 04.47.53 01.45
49 CANAL Fabien ADT ARMEE DE TE 04.48.05 01.57
50 *NÕMMELA Aksel LPC LEOPARDPRO 04.48.07 01.59
51 VAN MELSEN Kevin WGG WANTYGROUPE 04.48.09 02.01
52 *ARIESEN Tim RNL ROOMPOT NED 04.48.10 02.02
53 VEUCHELEN Frederik WGG WANTYGROUPE 04.48.12 02.04
54 VERMEER Tom CCD TEAM DIFFER 04.48.15 02.07
55 *HUPPERTZ Joshua LKH TEAM LOTTO- 04.48.15 02.07
56 JEANNESSON Arnold FVC FORTUNEO-VI 04.48.29 02.21
57 MASSON Christophe WVA WB VERANCLA 04.48.29 02.21
58 REIHS Michael TVC TEAM VELOCO 04.48.42 02.34
59 *RAHBEK Mads Baadsga TVC TEAM VELOCO 04.48.42 02.34
60 *BAGIOLI Nicola NIP NIPPO-VINI 04.48.52 02.44
61 *LEBRETON Kevin ADT ARMEE DE TE 04.48.52 02.44
62 THILL Tom CCD TEAM DIFFER 04.48.56 02.48
63 *ROBEET Ludovic WVA WB VERANCLA 04.49.02 02.54
64 KUBOKI Kazushige NIP NIPPO-VINI 04.49.02 02.54
65 DUPONT Timothy VWC VERANDA”S 04.49.02 02.54
66 *FARAZIJN Maxime SVB SPORT VLAAN 04.49.02 02.54
67 *WARNIER Antoine WVA WB VERANCLA 04.49.02 02.54 (b : 6”)
68 *RICKAERT Jonas SVB SPORT VLAAN 04.49.02 02.54
69 *SCHORMAIR Fabian LKH TEAM LOTTO- 04.49.02 02.54
70 WESTMATTELMANN Dani LKH TEAM LOTTO- 04.49.02 02.54
71 LOVASSY Krisztian CCD TEAM DIFFER 04.49.02 02.54
72 *DE BONDT Dries VWC VERANDA”S 04.49.12 03.04
73 *FOTI Carmelo LPC LEOPARDPRO 04.49.12 03.04
74 *JEPPESEN Andreas Hy TVC TEAM VELOCO 04.49.29 03.21
75 *ASGREEN Kasper TVC TEAM VELOCO 04.49.29 03.21 (b : 2”)
76 KREDER Wesley WGG WANTYGROUPE 04.49.29 03.21
77 RAIBAUD Jimmy ADT ARMEE DE TE 04.49.29 03.21
78 *KNAUP Tobias LKH TEAM LOTTO- 04.49.36 03.28
79 *VAN HOOYDONCK Nath BMC BMC RACING 04.49.43 03.35
80 STEELS Stijn SVB SPORT VLAAN 04.49.45 03.37
81 *DONDERS Jelle CCD TEAM DIFFER 04.49.45 03.37
82 *VERGAERDE Otto VWC VERANDA”S 04.49.52 03.44
83 *KOISHI Yuma NIP NIPPO-VINI 04.49.58 03.50
84 PREMONT Christophe VWC VERANDA”S 04.51.04 04.56
85 ELMIGER Martin BMC BMC RACING 04.51.04 04.56
86 *HATZ Christopher LKH TEAM LOTTO- 04.51.04 04.56 (b : 3”)
87 CORDEEL Sander VWC VERANDA”S 04.51.04 04.56
88 *SVENDGAARD Michael TVC TEAM VELOCO 04.51.28 05.20
89 DE VRIES Berden RNL ROOMPOT NED 04.52.07 05.59
90 *VAN LERBERGHE Bert SVB SPORT VLAAN 04.52.07 05.59
91 *WEINZHEIMER Richard LKH TEAM LOTTO- 04.56.10 10.02
92 *PONS Gaetan LPC LEOPARDPRO 04.56.10 10.02 (b : 1”)

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 VAN AVERMAET Greg BMC BMC RACING les 720 km en 18h27’50” (moy. 39.00 km/h)
2 *MEURISSE Xandro WGG WANTYGROUPE 18.28.19 00.00.29
3 *PEREZ Anthony COF COFIDIS,SOL 18.28.26 00.00.36
4 *THOMAS Benjamin ADT ARMEE DE TE 18.28.30 00.00.40
5 DUIJN Huub VWC VERANDA”S 18.28.30 00.00.40
6 MATE MARDONES Luis COF COFIDIS,SOL 18.28.33 00.00.43
7 LOUBET Julien ADT ARMEE DE TE 18.28.34 00.00.44
8 BAUGNIES Jérôme WGG WANTYGROUPE 18.28.37 00.00.47
9 EDET Nicolas COF COFIDIS,SOL 18.28.38 00.00.48
10 POULSEN Rasmus Guld TVC TEAM VELOCO 18.28.40 00.00.50
11 DELFOSSE Sébastien WVA WB VERANCLA 18.28.42 00.00.52
12 *BONNAMOUR Franck FVC FORTUNEO-VI 18.28.43 00.00.53
13 BAGOT Yoann COF COFIDIS,SOL 18.28.46 00.00.56
14 *KRIEGER Alexander LPC LEOPARDPRO 18.28.48 00.00.58
15 *FREIENSTEIN Raphael LKH TEAM LOTTO- 18.28.48 00.00.58
16 BOUET Maxime FVC FORTUNEO-VI 18.28.48 00.00.58
17 *TUSVELD Martijn RNL ROOMPOT NED 18.28.51 00.01.01
18 BISOLTI Alessandro NIP NIPPO-VINI 18.28.59 00.01.09
19 *VAN EMPEL Etienne RNL ROOMPOT NED 18.29.12 00.01.22
20 *DOUBEY Fabien WGG WANTYGROUPE 18.29.17 00.01.27
21 *REKITA Szymon LPC LEOPARDPRO 18.29.17 00.01.27
22 *LEDANOIS Kevin FVC FORTUNEO-VI 18.29.17 00.01.27
23 *ALLEGAERT Piet SVB SPORT VLAAN 18.29.18 00.01.28
24 *KAMP Alexander TVC TEAM VELOCO 18.29.25 00.01.35
25 *SEPULVEDA Eduardo FVC FORTUNEO-VI 18.29.27 00.01.37
26 *VLIEGEN Loic BMC BMC RACING 18.29.40 00.01.50
27 HABEAUX Gregory WVA WB VERANCLA 18.29.43 00.01.53
28 WEENING Pieter RNL ROOMPOT NED 18.29.49 00.01.59
29 *STEEN MOLTKE Nicola TVC TEAM VELOCO 18.29.49 00.01.59
30 ROSSETTO Stéphane COF COFIDIS,SOL 18.29.53 00.02.03
31 DE NEGRI Pier Paolo NIP NIPPO-VINI 18.30.01 00.02.11
32 *ANTONINI Simone WGG WANTYGROUPE 18.30.29 00.02.39
33 *CENTRONE Ivan CCD TEAM DIFFER 18.30.37 00.02.47
34 SPRENGERS Thomas SVB SPORT VLAAN 18.30.43 00.02.53
35 *LE ROUX Romain ADT ARMEE DE TE 18.30.49 00.02.59
36 DRUCKER Jean-Pierre BMC BMC RACING 18.31.11 00.03.21
37 *BAGIOLI Nicola NIP NIPPO-VINI 18.31.24 00.03.34
38 *KIRSCH Alex WVA WB VERANCLA 18.31.59 00.04.09
39 *BROCKHOFF Jan LPC LEOPARDPRO 18.32.06 00.04.16
40 MOUREY Francis FVC FORTUNEO-VI 18.32.06 00.04.16
41 PERICHON Pierre Luc FVC FORTUNEO-VI 18.32.14 00.04.24
42 *BERLATO Giacomo NIP NIPPO-VINI 18.33.27 00.05.37
43 SCHÄR Michael BMC BMC RACING 18.33.38 00.05.48
44 *BUDDING Martijn RNL ROOMPOT NED 18.34.49 00.06.59
45 VEUCHELEN Frederik WGG WANTYGROUPE 18.35.18 00.07.28
46 *KOISHI Yuma NIP NIPPO-VINI 18.35.23 00.07.33
47 VERMEER Tom CCD TEAM DIFFER 18.35.49 00.07.59
48 CANAL Fabien ADT ARMEE DE TE 18.36.25 00.08.35
49 *ROBEET Ludovic WVA WB VERANCLA 18.36.47 00.08.57
50 *ASGREEN Kasper TVC TEAM VELOCO 18.37.53 00.10.03
51 *FEILLU Brice FVC FORTUNEO-VI 18.38.15 00.10.25
52 *PEYSKENS Dimitri WVA WB VERANCLA 18.38.30 00.10.40
53 *HUPPERTZ Joshua LKH TEAM LOTTO- 18.39.17 00.11.27
54 MASSON Christophe WVA WB VERANCLA 18.39.41 00.11.51
55 THILL Tom CCD TEAM DIFFER 18.40.24 00.12.34
56 *WARNIER Antoine WVA WB VERANCLA 18.40.29 00.12.39
57 *NOMMELA Aksel LPC LEOPARDPRO 18.40.41 00.12.51
58 *HATZ Christopher LKH TEAM LOTTO- 18.42.03 00.14.13
59 RAIBAUD Jimmy ADT ARMEE DE TE 18.42.12 00.14.22
60 VAN MELSEN Kevin WGG WANTYGROUPE 18.42.35 00.14.45
61 *VAN HOOYDONCK Nath BMC BMC RACING 18.42.35 00.14.45
62 *ARIESEN Tim RNL ROOMPOT NED 18.42.58 00.15.08
63 REIHS Michael TVC TEAM VELOCO 18.43.18 00.15.28
64 *FARAZIJN Maxime SVB SPORT VLAAN 18.43.27 00.15.37
65 *RICKAERT Jonas SVB SPORT VLAAN 18.43.27 00.15.37
66 *FOTI Carmelo LPC LEOPARDPRO 18.43.50 00.16.00
67 DUPONT Timothy VWC VERANDA”S 18.46.20 00.18.30
68 *VAN LERBERGHE Bert SVB SPORT VLAAN 18.46.23 00.18.33
69 KREDER Wesley WGG WANTYGROUPE 18.47.09 00.19.19
70 KUBOKI Kazushige NIP NIPPO-VINI 18.47.21 00.19.31
71 *VERGAERDE Otto VWC VERANDA”S 18.47.25 00.19.35
72 *PETELIN Jan CCD TEAM DIFFER 18.48.01 00.20.11
73 *GERTS Floris BMC BMC RACING 18.48.03 00.20.13
74 STEELS Stijn SVB SPORT VLAAN 18.48.04 00.20.14
75 *RAHBEK Mads Baadsga TVC TEAM VELOCO 18.48.47 00.20.57
76 JEANNESSON Arnold FVC FORTUNEO-VI 18.48.49 00.20.59
77 *PONS Gaetan LPC LEOPARDPRO 18.48.49 00.20.59
78 LOVASSY Krisztian CCD TEAM DIFFER 18.49.19 00.21.29
79 DE VRIES Berden RNL ROOMPOT NED 18.49.25 00.21.35
80 WESTMATTELMANN Dani LKH TEAM LOTTO- 18.49.25 00.21.35
81 *DE BONDT Dries VWC VERANDA”S 18.49.30 00.21.40
82 *SCHORMAIR Fabian LKH TEAM LOTTO- 18.49.55 00.22.05
83 *SVENDGAARD Michael TVC TEAM VELOCO 18.52.17 00.24.27
84 *JEPPESEN Andreas Hy TVC TEAM VELOCO 18.52.34 00.24.44
85 *KNAUP Tobias LKH TEAM LOTTO- 18.52.57 00.25.07
86 *DONDERS Jelle CCD TEAM DIFFER 18.53.15 00.25.25
87 ELMIGER Martin BMC BMC RACING 18.54.10 00.26.20
88 CORDEEL Sander VWC VERANDA”S 18.54.32 00.26.42
89 *WIRTGEN Tom LPC LEOPARDPRO 18.56.16 00.28.26
90 PREMONT Christophe VWC VERANDA”S 18.56.52 00.29.02
91 *LEBRETON Kevin ADT ARMEE DE TE 18.58.47 00.30.57
92 *WEINZHEIMER Richard LKH TEAM LOTTO- 18.59.30 00.31.40