Gorka Izaguirre (Euskaltel-Euskadi) wygrał 4. ostatni etap tegorocznej edycji Skoda-Tour de Luxemburg. W klasyfikacji końcowej najlepszy okazał się Matteo Carrara (Vacensoleil Pro Cycling Team).

W ucieczce dnia znaleźli się: Jonathan Catroviejo (Euskaltel Euskadi), Pawel Brutt (Team Katusha) oraz Vataustas Kaupas (CT Differdange). Wkrótce do prowadzącej trójki, doskoczyli Mitchell Docker (Skil Shimano), Sebastien Turgot (Bbox Bouygues Telecom) oraz Jorge Martin Montenegro (Andalucia- Cajasur). Peleton nie odpuszczał czołowej szóstki na nie więcej niż 3 minuty.

Czołówka została doścignięta tuż po wjeździe na pierwsze z trzech finałowych okrążeń, liczących 7.7-kilometra każde.

Wtedy na niebie pojawiły się czarne chmury. Intensywne opady deszczu przerodziły się w burzę z piorunami. Na śliskiej nawierzchni, w końcówce doszło do kilku kraks co spowodowało decyzję organizatorów o skróceniu dystansu o nieco ponad 15 km.

ostatnim okrążeniu zaatakowała czwórka zawodników – lider wyścigu Matteo Carrara (Vacansoleil Pro Cycling Team), Gorka Izaguirre (Euskaltel Euskadi), Yokihiro Doi (Skil-Shimano) oraz Serguei Ivanov (Team Katusha).

Na sprincie najlepszy okazał się Izaguirre, pokonując Ivanonva oraz Francuza, Steve`a Houanard (Skil-Shimano).

W klasyfikacji generalnej, triumf zapewnił sobie Włoch – Mateo Carrara.

Poprzedni artykułFilippo Pozzato zwycięzcą Franco Ballerini Day
Następny artykułAlberto Contador pierwszym liderem Dauphine Libere
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments