Taylor Phinney oświadczył, że może przejść na staż do ekipy Lance`a Armstronga – Radioshack jeszcze w tym sezonie. Phinney, który wygrał drugi rok z rzędu wyścig  Paryż-Roubaix dla orlików, występuje w zespole Trek-Livestrong, młodzieżowym zapleczu Radioshack.

Phinney miał możliwość podpisania zawodowego kontraktu już pod koniec ubiegłego roku właśnie z Radioshack, ale odmówił z powodu chęci spędzenia kolejnego sezonu w wyścigach młodzieżowych. Radioshack ma prawo pierwokupu młodego zawodnika.

“Myśle że jest szansa abym przeszedł na staż później w sezonie. Mam kilka ważnych wyścigów z Trek Livestrong pod koniec miesiąca i na początku lipca, ale w sierpniu i wrześniu nie mam szczególnych planów, “powiedział Phinney dla Cyclingnews.

Phinney w 2009 roku odniósł wiele zwycięstw, ale najcenniejszym był triumf w Paryż Roubaix U-23. W tym sezonie młody Amerykanin oprócz niedzielnego triumfu w „piekle północy”, pochwalić się może zwycięstwem na czterech etapach oraz triumfem w klasyfikacji generalnej podczas ostatniego Tour Olympia i etapem w Tour of Gila.

“Nie powiedziałbym, że to najlepsza forma mojego życia” Phinney dodaje.

Mentalnie jestem w dobrym miejscu. Forma fizyczna składa się z wielu innych rzeczy, ale też jest dobra. Jestem bardzo pewny siebie i wierze w moje umiejętności. Jestem za nowy w tym sporcie, aby wiedzieć, co tak naprawdę jest osiągnięciem maksimum “