W kolejnym wyścigu zaliczanym do Pucharu Świata Juniorów zwyciężył Danny Van Poppel. Polacy zaczynają się rozkręcać.

W dniach 21-23 maja w Holandii rozegrał się 29 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Junioren Driedaagse van Axel. Na starcie stanęło 168 zawodników. Mięli do pokonania 4 ciężkie etapy, a na niektórych z nich pojawiała się kostka brukowa. W ubiegłym roku z naszych reprezentantów wyścig ten ukończył jedynie Paweł Piotrowicz.

W tym roku było znacznie lepiej. Po serii gorszych startów, wydaje się, że nasi zawodnicy mają już więcej kilometrów wyścigowych i jest im już łatwiej.

W składzie naszej reprezentacji wystartowali: Andrzej Pawlaczyk z KTK Kalisz, Dominik Oborski z Baszty Golczewo, Damian Poskart i Dawid Nowatkowski z Pacyficu Toruń oraz Grzegorz Haba i Paweł Kister z Mostostalu Puławy.

Polacy wielokrotnie plasowali się w pierwszej dwudziestce na etapach.

Najlepiej wyszedł im trzeci etap, gdzie szósty był Grzegorz Haba, dziewiąty Paweł Kister, a piętnasty Dawid Nowatkowski.

Wyścig ukończyło zalednie 57 zawodników. Z Polaków rywalizacji nie skończyli Andrzej Pawlaczyk i Damian Poskart. W klasyfikacji generalnej 18 był Paweł Kister, 20 Dominik Oborski, 30 Dawid Nowatkowski, 43 Grzegorz Haba.

Wydaje się, że polscy zawodnicy rozkręcają się. Oby tylko forma przyszła na najważniejsze imprezy.