Zawodnik ISD Continental Team, Vitaliy Popkov zwyciężył IX Międzynarodowy Wyścig Kolarski Grand Prix Jasnej Góry. Drugi był Tomasz Kiendyś (CCC Polsat), a trzeci Robert Radosz (Aktio Mostostal).

W zeszłym roku także zwyciężył zawodnik ISD Continental Team. Widać, że częstochowskie ulice pasują Ukraińcom.

W niedzielę najszybszy, na trasie o długości 46 kilometrów przy non stop padającym deszczu, w wyścigu na tzw. “kreskę” okazał się Vitaliy Popkov, który pokonał Tomasza Kiendysia i Roberta Radosza.

W kryterium (cztery punktowane premie), także najwięcej punktów zdobył Popkov, który uciekał od piątej rundy.

Wyniki wyścigu:

Kategoria Elite
     i oznaczona * Kategoria Orlik
dystans 46 km przec.41.451km/h
 1   4 UKR19830616 POPKOV       Vitaliy    ISD CONTINETAL TEAM          1 06 35
 2  69 POL19770623 KIENDYŚ      Tomasz     CCC POLSAT POLKOWICE         1 06 56   0 00 21
 3  50 POL19750708 RADOSZ       Robert     AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY 1 07 09   0 00 34
 4  73 POL19820510 BODNAR       Łukasz     CCC POLSAT POLKOWICE         1 07 47   0 01 12
 5  45 POL19890331*SZTOBRYN     Piotr      AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY 1 07 55   0 01 20
 6   2 UKR19870108 AGARKOV      Yuriy      ISD CONTINETAL TEAM          1 07 55   0 01 20
 7  67 POL19860427 BATEK        Dariusz    CCC POLSAT POLKOWICE         1 07 55   0 01 20
 8  70 POL19880303*ZIELIŃSKI    Kamil      CCC POLSAT POLKOWICE         1 07 55   0 01 20
 9  64 POL19841220 SZNITKO      Adam       CCC POLSAT POLKOWICE         1 07 55   0 01 20
10  57 POL19830218 DETKO        Artur      AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY 1 07 55   0 01 20
11  95 POL19720622 BARANOWSKI   Dariusz    ROMET WELTOUR DĘBICA         1 07 55   0 01 20
12  42 POL19840608 WOLSKI       Marcin     ROMET WELTOUR DĘBICA         1 07 55   0 01 20
13  32 POL19911202*TOMASIAK     Konrad     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW       1 07 55   0 01 20
14 104 POL19890427*MARZEC       Tomasz     KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY  1 07 55   0 01 20
15  81 POL19810426 MORAJKO      Jacek      MRÓZ ACTIVE JET              1 07 55   0 01 20
16   1 UKR19850417 PAKHTUSOV    Anatoliy   ISD CONTINETAL TEAM          1 07 55   0 01 20
17  88 POL19911007*FRANCZAK     Paweł      PSV 1895 PASSAU BRZEG        1 07 55   0 01 20
18  65 POL19880124*JANISZEWSKI  Sylwester  CCC POLSAT POLKOWICE         1 07 55   0 01 20
19  44 POL19890527*KIRPSZA      Piotr      AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY 1 07 55   0 01 20
20  84 POL19911024*BARTKIEWICZ  Andrzej    PSV 1895 PASSAU BRZEG        1 07 55   0 01 20
21  29 POL19770918 KOHUT        Sławomir   ROMET WELTOUR DĘBICA         1 07 55   0 01 20
22  48 POL19890423*KOWALCZYK    Jarosław   AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY 1 07 55   0 01 20
23   9 UKR19890722*MARTYNENKO   Oleksandr  ISD CONTINETAL TEAM          1 07 55   0 01 20
24  58 POL19850914 DOROŻAŁA     Aleksander CCC POLSAT POLKOWICE         1 07 55   0 01 20
25  56 POL19900107*MIGDOŁ       Kamil      KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY    1 07 55   0 01 20
26  96 POL19890722*PRZYDZIAŁ    Artur      ROMET WELTOUR DĘBICA         1 07 55   0 01 20
27  10 UKR19880411*MYKHAYLOV    Rostislav  ISD CONTINETAL TEAM          1 07 55   0 01 20
28   7 UKR19900818*KARMULIN     Denys      ISD CONTINETAL TEAM          1 07 55   0 01 20
29  62 POL19830203 SMOLEŃ       Tomasz     CCC POLSAT POLKOWICE         1 07 55   0 01 20
30  60 POL19740227 RĘBIEWSKI    Jarosław   CCC POLSAT POLKOWICE         1 07 55   0 01 20
31  59 POL19770223 LISOWICZ     Tomasz     CCC POLSAT POLKOWICE         1 07 55   0 01 20
32  68 POL19840911 MATYSIAK     Bartłomiej CCC POLSAT POLKOWICE         1 07 55   0 01 20
33  35 POL19900226*MROŻEK       Marcin     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW       1 07 55   0 01 20
34 110 POL19900917*GRADEK       Kamil      KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY  1 07 55   0 01 20
35  47 POL19890528*TYPEK        Piotr      AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY 1 07 55   0 01 20
36  82 POL19870222 KRAJEWSKI    Piotr      MRÓZ ACTIVE JET              1 07 55   0 01 20
37  23 POL19890226*SYROJĆ       Radosław   WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR 1 09 49   0 03 14
38  15 POL19860209 KRYSMAN      Piotr      DHL-AUTHOR                   1 09 49   0 03 14
39  53 POL19880513*PODLASKI     Michał     AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY 1 09 49   0 03 14
40  34 POL19910524*WDOWIAK      Paweł      TC CHROBRY FELT GŁOGÓW       1 11 04   0 04 29
     3 POL19890722*PATYŃSKI     Dawid      ROMET WELTOUR DĘBICA           Aban
     6 POL19881104*URBANOWSKI   Marcin     DHL-AUTHOR                     Aban
    11 POL19880211*CZAJKOWSKI   Konrad     DHL-AUTHOR                     Aban
    14 POL19910213*ŚWIĄTEK      Radosław   DHL-AUTHOR                     Aban
    16 POL19910525*TOMASZEWSKI  Konrad     DHL-AUTHOR                     Aban
    18 POL19900225*CZETYRKO     Grzegorz   WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR   Aban
    19 RUS19880314*FADEEV       Aleksandr  WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR   Aban
    20 POL19900805*KLIMCZYK     Dawid      WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR   Aban
    21 POL19901223*MUSZALAK     Tomasz     WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR   Aban
    22 POL19890422*SKARŻYŃSKI   Wojciech   WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR   Aban
    24 POL19810318 GAJ          Andrzej    UKS ZIEMIA BĘDZIŃSKA           Aban
    25 POL19910320*SZRAMKA      Damian     WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR   Aban
    26 POL19890710*STACHOWIAK   Adam       PTC PRUSZKÓW                   Aban
    27 POL19830405 RATAJCZYK    Rafał      MKS GRYF SZCZECIN              Aban
    28 POL19890629*PAWELEC      Kamil      PTC PRUSZKÓW                   Aban
    30 POL19850720 OBORSKI      Jakub      LKS BASZTA GOLCZEWO            Aban
    33 POL19910326*FORNALSKI    Damian     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    36 POL19900325*HANDZLIK     Wojciech   TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    37 POL19900719*BULIK        Mieszko    TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    38 POL19910807*JATCZAK      Patryk     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    39 POL19910315*JAMKA        Tomasz     TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    40 POL19901018*PIECHNIK     Dawid      TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    41 POL19910802*PAKUŁA       Mateusz    TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    49 POL19881117*SKROBICH     Kajetan    AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY   Aban
    51 POL19810628 RUDNICKI     Dariusz    AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY   Aban
    52 POL19890222*ZIEMKA       Łukasz     KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY      Aban
    54 POL19910321*KIRPSZA      Jacek      KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY      Aban
    61 POL19750830 JEŻOWSKI     Krzysztof  CCC POLSAT POLKOWICE           Aban
    63 POL19870127 REPIŃSKI     Tomasz     CCC POLSAT POLKOWICE           Aban
    66 POL19880227*HONKISZ      Adrian     CCC POLSAT POLKOWICE           Aban
    74 POL19810508 RUTKIEWICZ   Marek      MRÓZ ACTIVE JET                Aban
    75 POL19810510 WITECKI      Mariusz    MRÓZ ACTIVE JET                Aban
    76 POL19861209 OSIŃSKI      Piotr      MRÓZ ACTIVE JET                Aban
    77 POL19860412 CIEŚLIK      Paweł      MRÓZ ACTIVE JET                Aban
    78 POL19830127 JANIACZYK    Błażej     MRÓZ ACTIVE JET                Aban
    83 POL19910913*MAJDANIK     Mateusz    PSV 1895 PASSAU BRZEG          Aban
    86 POL19900603*PLUCIŃSKI    Leszek     PSV 1895 PASSAU BRZEG          Aban
    90 POL19910426*PSZCZOLARSKI Wojciech   PSV 1895 PASSAU BRZEG          Aban
    92 POL19810203 KWAPICH      Adrian     PSV 1895 PASSAU BRZEG          Aban
    93 POL19910222*ZAGAJSKI     Damian     PSV 1895 PASSAU BRZEG          Aban
    94 POL19880304*JANICKI      Piotr      TC CHROBRY FELT GŁOGÓW         Aban
    97 POL19840816 ZIEMIANIN    Damian     ROMET WELTOUR DĘBICA           Aban
    98 POL19850302 MATLOK       Krzysztof  ROMET WELTOUR DĘBICA           Aban
    99 POL19861201 MATLOK       Grzegorz   ROMET WELTOUR DĘBICA           Aban
   101 POL19860201 STRZEDUŁA    Łukasz     MGLKS BŁĘKITNI SOKPOL KOZIEG   Aban
   102 POL19870322 KRUPIŃSKI    Tomasz     MGLKS BŁĘKITNI SOKPOL KOZIEG   Aban
   103 POL19900611*KARAŚKIEWICZ Paweł      MGLKS BŁĘKITNI SOKPOL KOZIEG   Aban
   106 POL19881116*CZAPLA       Paweł      KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY    Aban
   107 POL19890221*SZAWŁOWSKI   Mateusz    KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY    Aban
   108 POL19900506*POLJAŃSKI    Paweł      KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY    Aban
   109 POL19891022*CZAJKOWSKI   Mateusz    KELLYS GKS CARTUSIA KARTUZY    Aban
    17 POL19670117 ROMANIK      Radosław   DHL-AUTHOR                     N.Wy
   100 POL19900413*GAJEWSKI     Jakub      MERIDA GLIWICE                 N.Wy

Wyniki kryterium:

PREMIE
1  9 MARTYNENKO Oleksandr ISD CONTINETAL TEAM          5pkt  1premia
2 56 MIGDOŁ     Kamil     KS POGOŃ MOSTOSTAL PUŁAWY    3
3 23 SYROJĆ     Radosław  WARMIŃSKO-MAZURSKI KLUB SPOR 2
4 32 TOMASIAK   Konrad    TC CHROBRY FELT GŁOGÓW       1

1  4 POPKOV     Vitaliy   ISD CONTINETAL TEAM          5pkt  2premia
2 69 KIENDYŚ    Tomasz    CCC POLSAT POLKOWICE         3
3 50 RADOSZ     Robert    AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY 2
4 73 BODNAR     Łukasz    CCC POLSAT POLKOWICE         1

1  4 POPKOV     Vitaliy   ISD CONTINETAL TEAM          5pkt  3premia
2 69 KIENDYŚ    Tomasz    CCC POLSAT POLKOWICE         3
3 50 RADOSZ     Robert    AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY 2
4 73 BODNAR     Łukasz    CCC POLSAT POLKOWICE         1

1  4 POPKOV     Vitaliy   ISD CONTINETAL TEAM          5pkt  4premia
2 69 KIENDYŚ    Tomasz    CCC POLSAT POLKOWICE         3
3 50 RADOSZ     Robert    AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUŁAWY 2
4 73 BODNAR     Łukasz    CCC POLSAT POLKOWICE         1

KLASYFIKACJA KRYTERIUM
1  4 UKR19830616 POPKOV     Vitaliy   ISD CONTINETAL TEAM         15pkt
2 69 POL19770623 KIENDYî    Tomasz    CCC POLSAT POLKOWICE         9
3 50 POL19750708 RADOSZ     Robert    AKTIO GROUP MOSTOSTAL PUúAWY 6
4  9 UKR19890722*MARTYNENKO Oleksandr ISD CONTINETAL TEAM          5
5 73 POL19820510 BODNAR     úukasz    CCC POLSAT POLKOWICE         3
6 56 POL19900107*MIGDOú     Kamil     KS POGOĐ MOSTOSTAL PUúAWY    3
7 23 POL19890226*SYROJĂ     Rados│aw  WARMIĐSKO-MAZURSKI KLUB SPOR 2
8 32 POL19911202*TOMASIAK   Konrad    TC CHROBRY FELT GúOGËW       1