Tomasz Kiendyś (CCC Polsat) fot. Marek Bala www.naszosie.pl
Tomasz Kiendyś (CCC Polsat) fot. Marek Bala

W najbliższą niedzielę  17 maja w Częstochowie odbędzie się kolejny z wyścigów kolarskiej ProLigi – “VIII Międzynarodowy Wyścig kolarski – Grand Prix Jasnej Góry”.

Trasa wyścigu będzie przebiegać ulicami Częstochowy, a start i meta usytuowane będą przy głównym wejściu do klasztoru – pomniku Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Wyścig rozegrany będzie na rundach o długości 2,3 km. Elita będzie miała do pokonania 40 rund w sumie  92 kilometry, zaś kobiety przejadą 15 okrążeń, co da dystans  34,5 km.

Zwycięzcą wyścigu zostanie zawodnik, który jako pierwszy przejedzie linię mety. Zwycięzcą kryterium zostanie kolarz, który zdobędzie największą liczbę punktów na lotnych finiszach. Punty naliczane będą według klucza:

– co piąte okrążenie 1m. – 5pkt, 2m – 3pkt, 3m – 2pkt, 4m – 1pkt
– pozostałe okrążenia 1m – 2pkt, 2m – 1pkt

Po dwóch wyścigach kolarskiej ProLigi na czele klasyfikacji znajduje się Mariusz Witecki (Mróz Action Uniqa), drugi jest Mateusz Taciak (Mróz), a trzeci Wojciech Halejak (DHL-Author).

W zeszłym roku w G.P. Jasnej Góry triumfował Tomasz Kiendyś (CCC Polsat). Czyżby w niedzielę powtórzył swój zeszłoroczny sukces ?