Zawodnik ISD Sport Donieck Anatolij Paktusow zwyciężył VIII Grand Prix Jasnej Góry. Zwycięzcą kryterium został Adrian Honkisz z CCC Polsat Polkowice.

Trasa wyścigu przebiegała ulicami Częstochowy, a start i meta usytuowane były przy głównym wejściu do klasztoru – pomniku Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wyścig rozegrany został na rundach o długości 2,3 km. Elita miała do pokonania 40 rund w sumie  92 kilometry.

Zgodnie z regulaminem wyścigu zwycięzcą miał być zawodnik, który jako pierwszy przejedzie linię mety. Najlepszy okazał się Anatolij Paktusow. Drugi był Robert Radosz (DHL-Author), a trzeci Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat).

Zwycięzcą kryterium miał zostać kolarz, który zdobędzie największą liczbę punktów na lotnych finiszach. Punkty naliczane były według klucza: