Jimmy Casper (Saur-Sojasun) wygrał 3 ostatni etap wyścigu Tour de Picardie. W klasyfikacji generalnej triumfował zwycięzca wczorajszego etapu, Brytyjczyk – Ben Swift (Sky Team).

Kolarze na ostatnim etapie mieli do pokonania odcinek z Crépy-en-Valois do Sissone o długości 174 km. Płaska trasa oraz niezbyt długi dystans, spowodowały że doszło do finiszu z dużej grupy.

Najlepszy okazał się doświadczony Francuz, Jimmy Casper, który pokonał Hiszpana, Koldo Fernandeza (Euskaltel) oraz Włocha, Danilo Napolitano (Katusha). Dla byłego zwycięzcy etapowego Tour de France to podwójny sukces, ponieważ pochodzi z okolic Beauvais – jednego z większych miast w Pikardii.

Ben Swift mimo znakomitego rozprowadzenia przez swoich kolegów „strzelił z koła” ostatniego pomocnika w pociągu Russella Downinga  i zajął ostatecznie 9 miejsce.

W klasyfikacji generalnej Brytyjczyk pokonał Koldo Fernandeza oraz Alana Davisa (Astana), którzy stracili do niego odpowiednio 7 i 12 sekund.