Vitaliy PopkovVitaly Popkov (ISD Continental Team ) wygrał po bardzo długiej ucieczce pierwszy etap Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. Drugie miejsce zajął orlik Jonas Koch (LKT Brandenburg), a trzecie Jiri Hudecek (Bauknecht-Author).

Pierwszy etap Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków liczył 231,1 km i prowadził z Lublina do Krosna. Był to najdłuższy etap wyścigu,a kolarze mieli do pokonania trzy górskie premie.

Na wczesną akcję zdecydowała się trójka kolarzy, która jak się później okazało, zajęła miejsca na podium dzisiejszego etapu. Hudecek, Koch i Popkov zgodnie pracowali, powiększając swoją przewagę nad peletonem nawet do 15 minut. Bardzo długo kręcił za nimi zawodnik Wibatechu, Marcin Urbanowski. Niestety jego akcja nie była tak udana jak wspomnianej trójki.

Ostatecznie najwięcej sił zachował Ukrainiec Popkov i to on został triumfatorem dzisiejszego etapu i pierwszym liderem imprezy. Drugie miejsce zajął orlik Jonas Koch (LKT Brandenburg), a trzecie Jiri Hudecek (Bauknecht-Author). Popkov to ubiegłoroczny zwycięzca ostatniego etapu Solidarki.

Pełne wyniki tutaj

 

Arek Waluga