Andre Schulze (PSK Whirlpool) wygrał ostatni 4 etap Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Niemiec po finiszu z peletonu pokonał zawodników Nutrixxion Sparkasse Steffena Radochlę i Sebastiana Forka. Marek Rutkiewicz (Mróz Active-Jeti) został triumfatorem w całym wyścigu.

Po porannej czasówce kolarze mieli do pokonania 82 kilometry z Rudnej do Legnicy.

Na około 10 kilometrze zaatakowała trójka w składzie: Paweł Bernas (Reprezentacja Polski), Davide Torosantucci (CDC Cavaliere) oraz niezmordowany Massino Demerin (BK Loborika), który również uciekał na wczorajszym etapie z metą w Dzierżoniowie.

Jednak peleton nie pozwalał im na wiele i cały czas kontrolował różnicę do prowadzącej trójki. Na kilkadziesiąt kilometrów przed metą, do pracy wzięły się ekipy sprinterów na czele z czeską PSK Whirlpool, która skasowała czołówkę.

W Legnicy doszło do sprintu z peletonu, gdzie po znakomitym rozprowadzeniu przez swoich kolegów, triumfował Andre Schulze, pokonując Steffena Radochlę i Sebastiana Forka. Z Polaków najlepiej pojechał Wojciech Kaczmarski (Legia-Felt), który zajął 5 miejsce. Dwa oczka niżej od wychowanka Bizona Bieganów, etap ukończył lider – Marek Rutkiewicz, który zapewnił sobie zwycięstwo w całym wyścigu.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Bartosz Huzarski (Polish National Track Team), na trzeciej pozycji uplasował się Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice).

Białą koszulkę banku BGŻ dla najlepszego młodzieżowca zdobył Michał Kwiatkowski (Polish National Team), najlepszym góralem został Mariusz Witecki (Mróz Active Jet), a Marek Rutkiewicz oprócz wygranej generalki i 1.etapu, w „Grodach 2010” dorzucił jeszcze klasyfikacje punktową. Brawo Polacy !

Pełne wyniki 4 etapu i końcowe klasyfikacje > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments