Benoit Vaugrenard (Française Des Jeux) wygrał ostatni etap wyścigu 4 Dni Dunkierki. W klasyfikacji generalnej triumfował Martin Elmiger (Ag2R-La Mondiale).

Bohaterami dzisiejszego 179,5 kilometrowego etapu z Ardres – Dunkerque byli Mickael Delage oraz Jonas Ljungblad (Omega Pharma-Lotto), Nicolay Trusov i Maxime Vantomme (Katusha), Mathieu Drujon oraz Jose Joaquin Rojas (Caisse d’Epargne), Stéphane Auge (Cofidis Credit Line), Sep Vanmarcke (Topsport Vlaanderen-Mercator), Jimmy Engoulvent (Saur – Sojasun), Benoit Vaugrenard (Française Des Jeux), Wim De Vocht (Team Milram), Alexandre Pichot (Bbox Bouygues Telecom), Jens Mouris (Vacansoleil) i Lilian Jegou (Bretagne – Schuller).

W uciecze zagrożeniem dla lidera wyścigu Martina Elmingera był Jose Joaquin Rojas, dlatego ekipa AG2R cały czas „trzymała” harcowników i nie pozwalała jej na zbyt wiele.

Jednak liczny skład ucieczki spowodował, że zasadnicza grupa nie zdołała dogonić czołówk,i z której dochodziło do licznych ataków. Wtedy na czele pozostali już tylko Vanmarcke, Vaugrenard, Auge, Rojas, Jegou, Mouris oraz Trussov.

Na ostatnich kilkuset metrach zaatakował Benoit Vaugrenard, który pokonał na mecie o 2 sekundy Nicolay`a Trussova oraz Jensa Mourisa.

W klasyfikacji generalnej triumfował Martin Elmiger. Drugi ze stratą 4 sekund do Szwajcara był Rui Alberto Faria Da Costa (Caisse d’Epargne). Trzecie miejsce zajął Jose Joaquin Rojas, który do zwycięzcy stracił 17 sekund.

Jarosław Marycz (SaxoBank) zajął dziś 47 miejsce. W klasyfikacji generalnej uplasował się na 33 pozycji.

Poprzedni artykułWyniki 93 Giro d’Italia, 2 etap, kat. GT, 08-30.05.2010
Następny artykułMarek Rutkiewicz wygrał 45 edycję wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich !