Jean-Marc Hecquet / Vital Concept Cycling Club

Bryan Coquard (Vital Concept Cycling Club) wygrał czwarty etap i został nowym liderem wyścigu. 

Ponad 172 kilometry z Dainville do Mont Saint-Eloi mieli dziś do pokonania kolarze walczący o prymat we francuskiej etapówce. Po drodze pięć górskich premii, a cały etap był pagórkowaty.

W ucieczce dnia znaleźli się: Julien Duval (AG2R La Mondiale), Lasse Norman Hansen (Aqua Blue Sport) i Jonas Rickaert (Sport Vlaanderen – Baloise).

Peleton cały czas po raz kolejny kontrolował sytuację. 36 kilometrów przed metą z ucieczki odpadł Rickaert, a prowadząca dwójka miała tylko minutę przewagi. Kolejnym kolarzem, który został wchłonięty przez dużą grupę był Hansen.

Samotny Duval ambitnie kręcił, ale jego dystans do peletonu sukcesywnie malał. Już 17 kilometrów przed metą jego akcja przeszła do historii. Na sprinterski finisz nie chciał czekać Julien Antomarchi (Roubaix Lille Métropole) i zaatakował 12 kilometrów przed metą. Doświadczony Francuz nie chciał dać za wygraną, ale moc peletonu oczywiście okazała się zbyt duża.

Antomarchi został złapany na 700 metrów przed metą. Trudny sprint dość łatwo wygrał Bryan Coquard (Vital Concept Cycling Club) i został on także nowym liderem wyścigu.

Drugi finiszował Jasper de Buyst (Lotto Soudal), a trzeci Wouter Wippert (Roompot – Nederlandse Loterij).

Wyniki czwartego etapu:

1 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Cycling Club 4:08:46
2 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
3 Wouter Wippert (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
4 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
5 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
6 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:00
7 Mikel Aristi Gardoki (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
8 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
9 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
10 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:00:00
11 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
12 Steven Tronet (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
13 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
14 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:00
15 Rudy Barbier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
16 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
17 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:00
18 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
19 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
20 Tom Dernies (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
21 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
22 Flavien Maurelet (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
23 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
24 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
25 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie 0:00:00
26 Romain Combaud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
27 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
28 Damien Touzé (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
29 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
30 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
31 Casper Phillip Pedersen (Den) Aqua Blue Sport 0:00:00
32 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
33 Huub Duijn (Ned) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
34 Mauro Finetto (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
35 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:00:00
36 Sergei Shilov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
37 Mathias De Witte (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
38 Stijn Devolder (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
39 Aitor Gonzalez Prieto (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
40 Jan-Willem Van Schip (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:00
41 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
42 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 0:00:00
43 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
44 Yoann Paillot (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
45 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
46 Alo Jakin (Est) St Michel – Auber 93 0:00:00
47 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport 0:00:00
48 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
49 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
50 Franck Bonnamour (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
51 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
52 Senne Leysen (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
53 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
54 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
55 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:00:00
56 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama – FDJ 0:00:00
57 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
58 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:00
59 Julien Trarieux (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
60 Iuri Filosi (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
61 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
62 Jérémy Leveau (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
63 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
64 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
65 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 0:00:00
66 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
67 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:00
68 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
69 Arjen Livyns (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:00
70 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:00:00
71 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:00
72 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport 0:00:00
73 Benoît Jarrier (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:24
74 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:00:26
75 Valentin Madouas (Fra) Groupama – FDJ 0:00:31
76 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:34
77 Gotzon Udondo Santamaria (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:34
78 Bram Welten (Ned) Team Fortuneo – Samsic 0:00:34
79 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team Fortuneo – Samsic 0:00:39
80 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:41
81 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:41
82 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:48
83 Samuel Leroux (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:48
84 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:48
85 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:51
86 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:58
87 David Tanner (Aus) Veranda’s Willems – Crelan 0:01:03
88 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:01:03
89 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:01:03
90 Romain Feillu (Fra) St Michel – Auber 93 0:01:03
91 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:03
92 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:03
93 Pierre Barbier (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:01:07
94 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:07
95 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:07
96 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:01:17
97 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:17
98 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:01:17
99 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:01:24
100 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:01:24
101 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:01:24
102 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:01:50
103 Benoît Vaugrenard (Fra) Groupama – FDJ 0:01:50
104 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:01:50
105 Simon Sellier (Fra) Direct Energie 0:01:50
106 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:01:50
107 Lawrence Naesen (Bel) Lotto – Soudal 0:01:50
108 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:01:55
109 Julien Morice (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:01:57
110 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda’s Willems – Crelan 0:02:10
111 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:02:22
112 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:02:30
113 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:04:00
114 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko – Marseille Provence KTM 0:04:03
115 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:05:02
116 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:05:17
117 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport 0:05:17
118 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:05:17
119 Moreno De Pauw (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:17
120 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:05:17
121 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:05:17
122 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport 0:07:45
123 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:07:45
124 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:07:46
125 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:07:55
126 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:08:34
127 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:12:54
DNF Mickaël Delage (Fra) Groupama – FDJ

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Cycling Club 16:33:36
2 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:10
3 Marc Sarreau (Fra) Groupama – FDJ 0:00:12
4 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:12
5 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:13
6 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:13
7 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport 0:00:13
8 Wouter Wippert (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:14
9 Jérémy Leveau (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:14
10 Jan-Willem Van Schip (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:15
11 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:16
12 Romain Combaud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:17
13 Rudy Barbier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:18
14 Mikel Aristi Gardoki (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:22
15 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:22
16 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:22
17 Damien Touzé (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:22
18 Xandro Meurisse (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:22
19 Sergei Shilov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:22
20 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:22
21 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:22
22 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale 0:00:22
23 Romain Cardis (Fra) Direct Energie 0:00:22
24 Mathias De Witte (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:22
25 Julien Trarieux (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:22
26 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:22
27 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:22
28 Flavien Maurelet (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:22
29 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:22
30 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama – FDJ 0:00:22
31 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:22
32 Mauro Finetto (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:22
33 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:22
34 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie 0:00:22
35 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:22
36 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:22
37 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:00:22
38 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:22
39 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport 0:00:22
40 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:22
41 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:22
42 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:22
43 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:00:22
44 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:22
45 Casper Phillip Pedersen (Den) Aqua Blue Sport 0:00:22
46 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:22
47 Alo Jakin (Est) St Michel – Auber 93 0:00:22
48 Rémy Mertz (Bel) Lotto – Soudal 0:00:22
49 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:22
50 Steven Tronet (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:22
51 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie 0:00:22
52 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:22
53 Stijn Devolder (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:22
54 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport 0:00:22
55 Yoann Paillot (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:22
56 Senne Leysen (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:22
57 Huub Duijn (Ned) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:22
58 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:22
59 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:22
60 Iuri Filosi (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:22
61 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:22
62 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:22
63 Aitor Gonzalez Prieto (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:22
64 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:22
65 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:00:22
66 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:00:36
67 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:00:48
68 Valentin Madouas (Fra) Groupama – FDJ 0:00:53
69 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:56
70 Michael Carbel Svendgaard (Den) Team Fortuneo – Samsic 0:01:01
71 Lindsay De Vylder (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:10
72 Brian Van Goethem (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:01:25
73 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:29
74 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:01:39
75 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:01:39
76 Bram Welten (Ned) Team Fortuneo – Samsic 0:01:43
77 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:01:46
78 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:02:08
79 Arjen Livyns (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:02:08
80 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:12
81 Damiano Cima (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:02:12
82 Simon Sellier (Fra) Direct Energie 0:02:12
83 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:02:12
84 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:02:27
85 Franck Bonnamour (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:05
86 Guillaume Levarlet (Fra) St Michel – Auber 93 0:03:05
87 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:05
88 Julien Duval (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:43
89 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:46
90 Tom Dernies (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:03:56
91 Moreno Hofland (Ned) Lotto – Soudal 0:04:04
92 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:04:06
93 Roman Maikin (Rus) Gazprom – RusVelo 0:04:27
94 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:04:31
95 Benoît Vaugrenard (Fra) Groupama – FDJ 0:04:33
96 Benoît Jarrier (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:04:36
97 Samuel Leroux (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:04:43
98 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:04:55
99 David Tanner (Aus) Veranda’s Willems – Crelan 0:04:59
100 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda’s Willems – Crelan 0:05:15
101 Romain Feillu (Fra) St Michel – Auber 93 0:05:17
102 Enzo Wouters (Bel) Lotto – Soudal 0:05:22
103 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:05:37
104 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:06:02
105 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:06:03
106 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot – Nederlandse Loterij 0:06:44
107 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:06:45
108 Corentin Ermenault (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:06:48
109 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:07:26
110 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:07:46
111 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:08:11
112 Ludovic Robeet (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:08:16
113 Gotzon Udondo Santamaria (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:08:27
114 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:08:56
115 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko – Marseille Provence KTM 0:09:14
116 Lawrence Naesen (Bel) Lotto – Soudal 0:09:41
117 Hayato Yoshida (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:12:00
118 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:12:48
119 Moreno De Pauw (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:13:08
120 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:13:16
121 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:13:27
122 Pierre Barbier (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:13:54
123 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport 0:17:27
124 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport 0:17:33
125 Julien Morice (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:20:27
126 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:20:57
127 Bruno Armirail (Fra) Groupama – FDJ 0:23:19