Fabian Wegmann (Team Milram) wygrał swój pierwszy wyścig, od powrotu do ścigania po kontuzji złamania obojczyka. Niemiec triumfował dziś w Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt (kat 1.HC UCI). Drugie miejsce zajął Geert Verheyen, trzeci był Bert Scheirlinckx (obaj Landbouwkrediet). Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) zajął 24 miejsce.

Na 10 kilometrze oderwała się grupka w składzie Dirk Müller (Team Nutrixxion Sparkasse), Ralf Matzka (Team Heizomat), Frank Wagner (Seven Stones), Timon Seubert (Team NetApp), Johannes Kahra (Kuota Indeland) i Josef Benetseder (Vorarlberg-Corratec).

Samotnego ataku próbował jeszcze Müller, jednak po pokonaniu podjazdu pod Ruppertshainer, kilkadziesiąt kilometrów przed metą peleton schwytał uciekinierów.

Kolejną akcję przeprowadził Matteo Carrara (Vacansoliel) oraz Jewgienij Pietrov (Katusha). Kilkanaście kilometrów później doskoczył do nich młody Francuz, Jerome Coppel (Saur-Sojasun), ale i ta próba odjazdu się nie powiodła.

Na finałowych kilometrach kolarze Milramu znakomicie przygotowali pozycję dla Fabiana Wegmanna, który po raz drugi w karierze cieszył się z triumfu w Eschborn-Frankfurt.

W wyścigu udział brała ekipa CCC Polsat Polkowice. Jedynym kolarzem polskiej ekipy, który ukończył dzisiejszą rywalizację był Adrian Honkisz, który został sklasyfikowany na 24 pozycji.

Wyścigu nie ukończył również Michał Gołaś (Vacansoleil).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments