Bardzo ciekawy skład na zbliżający się wielkimi krokami wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich wystawia Zbigniew Piątek- selekcjoner kadry.

Najmocniejszym ogniwem powinien być Michał Kwiatkowski – wychowanek Pacyficu Toruń. Zwycięzca Pucharów Świata Juniorów, jak i wielokrotny złoty medalista mistrzostw krajowych. Jednak największym jego sukcesem jest tytuł Mistrza Świata Juniorów w jeździe indywidualnej na czas wywalczony w Cape Town. Zawodnik obecnie reprezentuje barwy hiszpańskiej ekipy Caja Rural.

Kolejny zawodnik to Paweł Bernas- Mistrz Polski Juniorów ze startu wspólnego z Kartuz. Wychowanek GK Gliwice tytuł wywalczył w 2008 roku. Trzecie miejsce zajął wtedy Michał Kwiatkowski- pierwszy zawodnik z peletonu.

W składzie znalazł się Paweł Gradek, reprezentujący Kellys GKS Cartusia Kartuzy. Jest to jak do tej pory wielkie objawienie sezonu. Kilka dni temu wygrał w Zgierzu 43-kilometrowy prolog 25. wyścigu kolarskiego Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2010, wcześniej znany jako Kalisz – Konin.

Z tej samej ekipy jest również Paweł Polański. Zawodnik ten doskonale radzi sobie w górach jak i w jeździe na czas. W tym sezonie zabłysnął na rozpoczęciu sezonu w Dzierżoniowie. W fantastycznym stylu po samotnym ataku zwyciężył pokonując bardziej doświadczonych zawodników.

Zbigniew Piątek postawił również na zawodnika włoskiej Nordy- Darka Głuszaka. Pierwszoroczny Orlik ma na swoim koncie tytuł Górskiego Mistrza Polski Juniorów Młodszych z 2007 roku. W ubiegłym sezonie zwyciężył w trudnym wyścigu etapowym dla Juniorów w Dobczycach.

W wyścigu wystartuje także Kamil Migdoł- wychowanek LKUKS Pszczyna.

On również doskonale radził sobie na trasach w Dobczycach. W 2008 roku zwyciężył po samotnym ataku na trasie ostatniego, najcięższego etapu wyścigu. Został Mistrzem Polski Zrzeszenie LZS.

W składzie znalazł się także Radosław Syrojć reprezentant Olsztyńskiej Grupy Kolarskiej, były zawodnik Legii Felt, a także doświadczony Marcin Sapa, reprezentant włoskiej, Pro-Tourowej ekipy Lampre, który zapewne wniesie wiele do zespołu i udzieli młodszym kolegom cennych rad.

Jak widać, rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco, szczególnie na trudnych, górskich odcinkach.

Najmocniejszym ogniwem powinien być Michał Kwiatkowski– wychowanek Pacyficu Toruń. Zwycięzca Pucharów Świata Juniorów, jak i wielokrotny złoty medalista mistrzostw krajowych. Jednak największym jego sukcesem jest tytuł Mistrza Świata Juniorów w jeździe indywidualnej na czas wywalczony w Cape Town. Zawodnik obecnie reprezentuje barwy hiszpańskiej ekipy Caja Rural.

Kolejny zawodnik to Paweł Bernas– Mistrz Polski Juniorów ze startu wspólnego z Kartuz. Wychowanek GK Gliwice tytuł wywalczył w 2008 roku. Trzecie miejsce zajął wtedy Michał Kwiatkowski- pierwszy zawodnik z peletonu.

Został Mistrzem Polski Zrzeszenie LZS.

W Składzie znalazł się także Radosław Syrojć reprezentant Olsztyńskiej Grupy Kolarskiej, były zawodnik Legii Felt, a także doświadczony Marcin Sapa, reprezentant włoskiej, Pro-Tourowej ekipy Lampre, który zapewne wniesie wiele do zespołu i udzieli młodszym kolegom cennych rad.

Jak widać,  rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco, szczególnie na trudnych, górskich odcinkach.