Enrico Battaglin (Włochy B) wygrał 1. etap wyścigu Giro delle Regioni zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów dla kolarzy poniżej 23 lat. Kamil Zieliński reprezentujący na co dzień ekipę CCC Polsat Polkowice zajął dobre, 5 miejsce.

Kolarze mieli dziś do pokonania 139 kilometrów na malowniczej, pagórkowatej trasie wokół jeziora Bolsena z metą w Montefiascone. Triumfował kolarz reprezentacji Włoch, Enrico Battaglin. Zawodnik reprezentujący na co dzień ekipę Zalf Désirée Fior, pokonał Słoweńca Jana Tratnika oraz Portugalczyka Domingosa Gonçalvesa. Kamil Zieliński zajął bardzo dobrą 5. pozycję.

Dla Battaglina to nie pierwszy sukces w tym sezonie. Młody Włoch na początku sezonu triumfował w GP San Giuseppe (1.2 UCI). Przed kilkoma tygodniami zajął drugie miejsce w wyścigu UCI dla kolarzy do 23 lat – GP Palio del Recioto, gdzie 9 miejsce zajął Rafał Majka (Petroli Firenze).

Jutro drugi, ostatni etap wyścigu Giro delle Regioni, 154 kilometrowy odcinek wokół Bagno di Romana.